Minialba

12. února 2010 v 19:05
Vítězství v challenge mě samozřejmě nakoplo. Začala jsem víc a víc využívat možnosti nechat si vyrobit v práci gumové razítko. A proč bychom je vlastně nemohli vyrábět pro kreativní obchody, scrapařky,... A co zkusit něco na laseru vyříznout z kartonu?

Razítka nebyl problém. Stačilo jen vytvořit obrázek ve vysokém rozlišení, aby byl kvalitní otisk. Pro gumové štočky s poměrně hlubokým reliéfem jsme na míru vyrobili příslušná dřeva.

S alby to bylo složitější. Musela jsem vyzkoušet několik materiálů. Od materiálu jsem chtěla, aby byl silný a nekroutil se, aby vyříznutý tvar byl ostrý, aby měl příjemnou barvu a nemuselo se každé album polepovat,.. Když jsem ho našla a první chipboard album měla v ruce, byla jsem nadšená a už jsem se těšila, až ho "scrapnu". Vybrala jsem fotky rybářské z dovolené ve Španělsku na Riu Ebru.


Použitý materiál:
Minialbum: http://www.orso.cz/scrap.html
Papíry na polepení minialba: My Mind´s Eye - Wild Asparagus, balící rybářský papír z Tesca
Vlnitá lepenka
Razítka vyrobená naší firmou Šumava - 2 druhy rybářů, sumec
Stužka Creative Impressions a ostatní z galanterie
Brads Hot off the press a ještě 2 druhy, ale ty už nevím od koho

Papíry na chipboardy jsem nalepila lepidlem herkules. Karton je totiž hodně savý a když se náhodou stalo, že se trochu prohnul, po uschnutí jde krásně prohnout zpět a je stále rovný. Zdá se mi to lepší varianta než oboustranka. Krásně totiž díky němu papír ke kartonu přilne, netvoří se žádné bubliny a neodlupuje se.

Album jsem měla hotový za jeden večer a další den jsem se vrhla do písmenkového.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.