Březen 2010

Impulsivní

30. března 2010 v 11:34
Jsem impulsivní. Rychle se nadchnu, jsem okamžitě zapálená, ale i výbušná... Stále mi dělá problémy se občas krotit ;-) Je to věkem trochu lepší, ale ne moc. No zase u nás doma není nikdy nuda, když jsme takoví 3 ;-) Ale proč to píšu.... Gabreta mě upozornila na skupinové lifty, které si vyhlašují Francouzsky. Ve dvojicích, trojicích si liftnou nějakou stránku a pak ji na svém blogu zveřejní. Je to komorní. Taky jsem si toho všimla, ale nějak jsem nad tím nepřemýšlela... Včera po desáté večer jsem Gabretě navrhla, že bychom to zkusily. Během chvilky mi poslala stránku. Mojí noční můru. Nemám ráda takovéhle stránky, protože mi prostě nejdou...Je tam toho moc a vintage a... No ale nikdy se nevzdávám, takže jsem okamžitě vybrala fotky, papíry a začala... Zdobit jsem začala dost brzo na můj pomalý styl ;-) Úžasné bylo to, jak jsme vlastně tvořily s Gabretou současně a průběžně jsme se informovaly. No ale při zdobení jsem narazila na problém, že embossováné kruhy jsou moc výrazné a prostě se mi stránka nelíbila. Tak jsem všechno  kromě těch embossovaných kruhů udělala ve 2 ráno znovu a ve 3 šla spát s tím, že se na to ráno kouknu za světla a najdu vhodný citát. Jenže v noci ne a ne usnout (byla jsem z toho nabuzená ;-))  a ráno se ne a ne probudit ;-) Zatímco Kája shlédl ranní pohádku, stránku jsem dodělala. Mám z ní radost. Za prvé jsem opět sáhla hluboko a pak jsem zase nacpala city do stránky a snad jsou vidět ;-) Jo a  zapomněla jsem napsat, že jsme si daly termín 24 hodin. No co Gabreta je jako já ;-)))

Takže Hanko, pomsta bude sladká a připrav se na nějakou geometrickou ;-))))
A za citát děkuji Katie!


Originál SABRINE:

Lift s gabretou


GABRETA:


Gabrety lift


Hned co Isu přestaly bolet zuby, dohnala nás. A protože její stránka je perfektní, vkládám....i když zpětně ;-)

ISOBELKA:

IsobelkaMoje stránka
KETA:

My 2004

Už se těším na příští!!! Hrozně mě to bavilo.

Nejradši

28. března 2010 v 10:44
Snažím se scrapnout fotografie většiny našich akcí, situací, které jsme zažili. Někdy je fotek hodně a abychom si mohli po pár letech vzpomenout, co všechno jsme tam či onam podnikli, je třeba jich na stránku dostat opravdu hodně. viz Podzim v Krkonoších. Někdy stačí fotky jen tři jako u mé poslední stránky. Dělám takové stránky ráda. Ale jsou to pro mě stránky "potřebné" a nemám z nich ten pravý požitek. Nejradši scrapuji jen jednu fotku. ;-) Minimum ozdob, minimum papírů a maximální efekt. To je to, co mě baví nejvíc. Nejde tak scrapovat "běžné" fotky, ale o to zodpovědnější to je. Když už se nějaká fotografie opravdu povede a jako "tu" ji vyberu, nechci to pokazit. Takže i když jsou tyhle mé stránky hodně skromné, tak mi zaberou hodně času. Každý detail a každou ozdůbku pečlivě zvažuji. Občas se přistihnu, že dlouhé minuty jen na stránku zírám a inventarizuju si v hlavě veškerý materiál, co mám a co by tam šel použít. Někdy použiju kompozici od jiné scrapařky, nebo sketch... Ale jsou fotky, u kterých mám pocit, že si zaslouží, aby měly stránku originální. Tahle mezi ně patří. ;-)

S dědouKromě bílého papíru a kolečka tmavě modrého je tu pouze proužíček Fancy Pants
Razítka a chipboard písmenka Šumava
Brads hot off the press
Kytička Prima

Sketch

25. března 2010 v 19:51
Měsíční březnový sketch končil dřív, než jsem myslela. Líbil se mi a stránku jsem si chtěla udělat. Myslím, že tentokrát se výběr Katie obzvláště povedl.

Sketch březen

Fotky jsem vybrala poměrně rychle. Celá stránka mi šla docela sama. Na razítka stop (má úplně první razítka) jsem si vzpomněla na procházce, když jsem zapadla do bahna. ;-) Vlastně celá atmosféra včerejší vycházky byla hodně podobná tomuhle výletu. Tak jsem asi byla naladěná na stejnou vlnu ;-)

Plešný

Razítko a chipboards Šumava
Vzorovaný papír Basic Grey

Pro tohle scrapuji

23. března 2010 v 19:19
Poslední dobou jsem scrapovala samé momentky nebo jen pár fotek na stránku. Je to efektní, má to velkou atmosféru, když se podaří pocit přenést na stránku. Je tu spoustu prostoru pro ozdoby, pro fantazii. Ale kvůli tomu jsem scrapovat nezačala. Scrapuji, abych dala fotky do alba, které si za čas otevřu já nebo někdo jiný a bude vzpomínat a prohlížet.... A jak vybrat z fotek z dovolené jen jednu? To nejde. Celé album? To už časově fakt nestíhám, protože chci zážitky nejen ukládat do alb, ale taky si další vytvářet ;-) Takže nacpat co nejvíc fotek na dvoustránku. :-D Mám takové stránky ráda. Mají hladkou, čistou linii. Mají svůj praktický význam. Jen ten efekt u nich bývá trochu plochý. :-( Předevčírem večer jsem vytáhla balík fotek z Kájovo podzimních prázdnin v Krkonoších s babičkou Martou. Vybrala jsem z nich 15 a ty nařezala na čtverečky 7,5x7,5 cm. Včera jsem hodiny embossovala chipboard lístečky a písmenka. Míchala zelený, zlatý a cihlový prášek. Díky za něj Hani. Moc mě to bavilo. Když jsem totiž už naembossovaný lístek znovu přetřela polštářkem a jen na určité místečko nasypala prášek jiné barvy, pustila na to pistoli, už hotový emboss se znovu "otevřel" a smíchal s novým práškem. Na stránce jsem ještě splnila podmínku tohoto týdne a to 12 ozdůbek jednoho druhu tj. brads v mém případě. ;-)

Podzim v Krkonoších

Papíry a brads Basic Grey
Chipboards a razítko Šumava.

Resty

21. března 2010 v 11:42
Poslední dny naší rekonstrukce byly opravdu hektické. Nepořádek, prach, zmatek, hádky,... Znáte to. Takže šlo všechno stranou, jen aby to už nějak bylo .... A je ;-) I když k dokonalosti to má ještě hodně daleko. Jen z mé strany toho chybí dost, ale čas na jednu stránku do týdenní podmínky "žlutá" jsem si včera našla. Původně jsem měla fotky nachystané na čtverečkovou podmínku, kterou jsem nestihla. Tak jsem původní záměr čtverečků nechala a doplnila žlutou.

koupaní

Papíry g.c.d. studios - Rockets red glare a me&my big ideas special tv cardstock


Tak tu jsem dělala včera večer, ale mám tu ještě dvě více než týden staré, které jsem prostě jen nestihla nafotit. Tahle měla být liftem podle Ngel, ale vyšlo mi z toho něco naprosto jiného...

spíš

Papíry My mind´s Eye - wild asparagus, Me&my big ideas
Chipboards Šumava

A poslední byla původně podle diktátu, ale vzhledem k tomu, že jsem se velmi odchýlila, mě ani nemrzí, že jsem do závěrky nestihla vyfotit. Stejně mám pocit, že stránce ještě nějaký rámeček nebo... přidám. Jen až přijdu na to, co ;-)

eustach

Papír a motýlek Basic Grey
Chipboards a razítko Šumava
Kytička Prima

Jak tak na ty stránky vyrobené v rozmezí jednoho týdne koukám, uvědomuji si, že během mé psychické "nepohody" sahám po tmavých papírech ;-) Teď už snad budu jaro vítat samými svěžími barvami ;-) A to samé přeji vám všem. Krásný nejen první jarní den!

Challenge

9. března 2010 v 9:17
Poslední challenge vyhrála Katie, takže se stala vyhlašovatelkou další. Podmínku dala stránku o sobě. O tom, co máme rády, jaké jsme,..... Žádná další ultimáta, žádné mantinely. Každá si pod tím mohla představit prakticky cokoliv. Já jsem hned po vyhlášení věděla, jakou vyberu fotku. Ne že bych byla nějaký narcista, co se rád prohlíží a vyžívá se ve vlastních fotkách, ale na tuhle fotku se vždycky ráda podívám. Proto jsem byla ráda, že dostane vlastní stránku. A co je na té fotce tak zvláštního? Všechno a nic. Je to momentka. Vznikla v podveček jednoho běžného prázdninového pracovního dne. Zase jeden obyčejný den, ale....

Loni v srpnu jsem trávila sama pár dní s Kájou na chatě. Snažíme se trávit všechny dovolené celá rodina, ale přece jen 9 týdnů prázdnin je dlouhá doba a aby Kája do jiné školky nemusel, občas se střídáme. Tak na té chatě jsem si udělala malou skalku. Byla jsem na ni tak pyšná. Když manžel dorazil z práce, řekl jen "Co je to za prcíčka?" Tak vznikla skalka druhá, obrovská. Na zelené louce. Holt my když něco děláme, tak vždy se vší parádou. Jenže byla tak obrovská a prázdná. Manžel mi tedy u kolegyně z práce domluvil, že na co si ukážu, to mi ze své skalky dá. Jedno odpoledne jsme tedy vyrazili. Bylo nádherně. Skončili jsme v práci, vyzvedli Káju a vyrazili. Paní byla moc milá a já si odnášela 4 bedny rostlinek. Včetně obrovských keřů bazalky na špagety. Byla jsem nadšená. Ale den ještě nekončil...pokračovali jsme tedy na Dívčí Kámen. Zříceninu hradu. Jezdíme sem často. Je to blízko. V lese. Je tam krásně. Kája si nesl rytíře na koni, manžel nový foťák a já skvělou náladu. Bylo mi skvěle. S nima, s námi,.... Kája lezl po kamenech v potoce, manžel si užíval svou novou hračku a já jsem si sedla na kámen a kochala se pohledem na oba dva. Všichni se navzájem doplňujeme a přitom jsme tak stejní....snad se nám podaří zůstat všichni pohromadě....RODINA....doufám, že se poperu i s tvojí přítelkyní Kájo, až nějaká přijde....kéž by ses vždycky rád vracel domů....a vnoučata....snad je budu vídat....přála bych si, abys byl tak šťastný, jako já teď.... Jeden z okamžiků pocitu absolutního štěstí....


Papíry My mind´s eye, Basic Grey
Kytičky Prima, chipboards Šumava, razítka okamžik,spolu,rodina, "šití" a journalingy Šumava, razítko čtvereček a journaling kulatý vpravo od Gabrety.

A nápad s minimem papíru a maximem razítkových ozdob jsem viděla u Francouzek, které jsou v tom přebornice. Mám ráda jejich styl. Není podbízivý, komerční, dokáží dát do stránky tolik technik a přitom nemáte nikdy pocit, že stránka je umělá, nepřirozená, vyjímečná pouze určitou technikou. Jsou mistryně v atmosféře. Když se na stránku podíváte, nepraští vás přes oči barevnost, ale náboj stránky. A jedna druhou vzájemně podporujou. Nikdo tam není outsider. Jak by mohl být...scrapbooking je přece něco, co se nedá nikdy měřit. Nikdo se nemůže pasovat do úlohy rozhodčího. Kdyby totiž takový rozhodčí byl a vnucoval ostatním svůj názor, nebyl by to rozhodčí, ale diktátor ;-) K téhle konkrétní a vrstvení razítek mě inspirovala martouille.

Podmínka rámeček

8. března 2010 v 9:20
Všechny akce vyhlašované na scrapbook.cz jsou dlouhodobě naplánované. Challenge je jednou za měsíc, diktát je taky jednou za měsíc, týdenní podmínka jednou za týden.... Jak je tedy možné, že musím vždy vše dělat na poslední chvíli? :-( Nebylo by snazší si to naplánovat a pustit se do toho včas? Nemusela bych pak přece počítat každou minutu, stihla bych se třeba i převléct z noční košile ;-) Ale zase....třeba mi ten stres svědčí ;-) Každopádně challenge jsem dnes začala dělat v sobotu dopoledne. Večer byla závěrka...Do týdenní podmínky rámečku jsem se chtěla pustit včera večer. Až zapíchneme "pro dnešek" rekonstrukci kuchyně a uložím Káju. Káju jsem uložila, ale se střevní chřipkou. I v noci ze spaní blinkal. Tak jsem bděla a na stránku podle týdenní podmínky nakonec byl čas....


Fotky jsou už 4 roky staré. Vždy, když jsme šli na návštěvu k mým rodičům, šli nás pak doprovázet. Byla to tradice. Tenkrát jsme se u našich sešli ještě se sestrou...

Papír podkladový conqueror, barevné basic grey
Písmenka chipboard šumava, stejně tak kytička a razítka. Písmenka bílá od Aktijky

Začínám nové album

6. března 2010 v 19:07
Je to tak. Ještě jsem zcela nedokončila album Španělsko a vrhla jsem se do nového "projektu". Ne že bych utíkala od Španělska, ale ta rekonstrukce kuchyně je nějaká důkladnější a pomalejší, než jsem čekala a toho bordelu a prachu.... Prostě jsem potřebovala čerpat síly a taky dělat menší stránečky. Takže .... Vzala jsem si balík fotek z Disneylandu z naší poslední letní dovolené a začala dělat synovi album. V práci jsem našla krásný šanůnek. Takový akorát do ručky a dost objemný. Původně to byl vzorník papírů ;-).Formát papíru, který jsem si nechala nařezat je 15x17 cm. Takový akorát na trochu zdobení... Papír podkladový bude pro celé album shodný světle modrý. Abych si to trochu ulehčila, nechala jsem si vyrobit i chipboard hlavy mickeyho a pár textových razítek jako prázdniny, vzrušení, okamžik, rodina, spolu a nějaké journalingové. Musím přiznat, že k menšímu formátu mě inspirovala francouzská scrapařka Martouille, které minialba sluší ;-)


U první stránky jsem použila papíry Fancy Pants, razítka Šumava i chipboard hvězdičky


Tato dvoustrana je z papírů Fancy Pants, My mind´s eye, knoflíky button bonanza


Tato dvoustrana je z papírů My mind´s eye, chipboard Šumava, stejně tak razítka


U téhle dvoustrany jsem si pustila pro dokreslení atmosféry písničku "it´s a small world". Ta písnička je taaak chytlavá, že po atrakci jsme si ji tenkrát zpívali všichni. A tedˇdoma zase. ;-)