Srpen 2010

dovolená

18. srpna 2010 v 11:44
Mám dovolenou. Takovou, že musím účtovat doma na PC. Ale termín mám do neděle. Tak každý den udělám kus. No včera dopoledne jen kousek a dnes ještě nic, ale odpoledne na to vlítnu. ;-)) Když ta jednoduchá stránka mě tak navnadila. Tak moc se mi líbí ty neokázalé prosté stránky. A když jsem objevila blog francouzské scrapařky Christine, která dělá jen ty, tak jsem na to vlítla. Rok sem, rok tam... Vybrala jsem takové ty, které chci v albu mít, ale nejsou to žádné události. Jsou to okamžiky.

Tatra

Bazén

Nemocní

Halo

Dětský den

A taky jsem objevila (věděla jsem o ní, ale nepasovala se mi ;-)) sadu papírů, kterou jsem si loni přivezla z Francie.

Díky za vaše komentáře a přeji krásný den
KETA

Pompidou

18. srpna 2010 v 10:27
Do Pompidouova kulturního centra jsme zašli. Ale jen nakoukli. Nebyl čas procházet všechna patra všech umělců. No možná, že kdybych nebyla tak konzervativní a byla příznivcem extravagantního umění, přemluvila bych hochy. Ale konzervativní jsem a radši jsem strávila několik hodin v Louvru ;-) Takže zase jedna pro mě neosobní stránka ;-)


Pompidou

Díky za vaše komentáře
KETA

Cote Fleurie

17. srpna 2010 v 12:53
Nebudu psát jak a kdy, protože scrapuju hooodně napřeskáčku, ale  dorazili do Deauville a Trouville. Na květinové pobřeží. Na večer. Kousek odtud začínala vylodnění v Normandii. Nikdy jsem neviděla takové dlouhé písečné pláže. Takový odliv. Takovou atmosféru. Dlouho by mi asi trvalo, než bych se tohohle místa nabažila. Ale byla to jen zastávka. Škoda že není blíž. Jezdila bych se sem dobíjet. ;-)

Cote Fleurie

Děkuji za vaše komentáře.
KETA

Rychlá stránka

16. srpna 2010 v 11:59
Tento týden podmínku vyhlašovala Aktijka a vybrala téma "rychlá stránka". Stránka by prostě neměla trvat víc než 30 minut.  Nedělá mi vůbec problém udělat prostou stránku. Možná někomu pak připadá odfláknutá, ale to je jeho problém. Já ji mám takovou, jakou ji chci mít.

Abych poskočila s albem Francie, vybrala jsem další stránku do něj. První místo, které jsme z památek v Paříži navštívili. Invalidovnu. Koupili jsme si hned u vstupu Muzeum pass (vstupenka na většinu památek zdarma na 3 dny) a prošli ji úplně celou. Všechna patra včetně podkroví, kde byly umístěné repliky hradů. Trvalo to hodiny, mě to nebavilo, protože byly všude jen samé zbraně, ale trpělivě jsem chodila a čekala, kdy je to přestane bavit hošíky a myslela na scrapbookový obchod. ;-))) V poledne je vyhnal hlad a my zamířili hledat pověstné palačinky. Byly vynikající. ;-))

Invalidovna

Krásný den a díky za vaše komentáře.
KETA

Versailles

16. srpna 2010 v 11:50
Versailles jsme navštívili 6. den naší dovolené. Byla to zastávka na cestě z Paříže do Normandie. Vyrazili jsme hned ráno, abychom se vyhli frontám. No zcela jsme se jim nevyhli, protože zas tak ráno to nebylo ;-) , ale za chvilku jsme byli uvnitř. Chtěli jsme si prohlédnout zámek uvnitř, tak jsme si koupili lístky a naivně jsme si mysleli, že zahrady už jsou v ceně. Nám krumlováků zvyklým na volný vstup do zámecké zahrady to nepřišlo nic divného. Dalo by se říct, že nás to i popudilo, že bychom za  to měli platit. Později u zámků na Loiře jsme zjistili, že na Versailles je vůbec jako na jeden z mála zámků pohled zdarma. Nicméně ve Versailles já jsem za zahrady zvlášt odmítla platit a nenápadně s Kájou plůtek překročila. Sklidila jsem tím smích, obdiv, potlesk,... dalších turistů, kteří pozorovali manžela, zda a kdy se k tomu odhodlá. Jemu to trvalo skoro čtvrt hodiny, během které my se nasvačili a z dálky ho pozorovali ;-))) Na Versailles jsem se moc těšila. Myslela jsem, že mě tohle místo opravdu vezme za srdce. Spletla jsem se. Líbilo se mi, ale žádná srdeční záležitost. Také proto se mi do téhle stránky moc nechtělo. Fotek byla spousta, ale nápad žádný. Nakonec jsem vybrala cihlový papír, který není tak oranžový, jako na fotce, ale prostě cihlový ;-)) a naskládala fotky. Dvě fotky (ty vyčuhující) jsou podlepeny zlatým papírem, což taky není vidět, ale nafotit líp to nedokážu. Nebo mě to ani nebaví? ;-)))

Versailles
Díky za vaše komentáře.
Krásný den
KETA

Podmínka zaoblené rohy

15. srpna 2010 v 10:43
Tak jsem strávila nádherné 4 dny na chatě. Pohoda. Jen já a syn. Přesazovala jsem si tam a plela kytičky. Prohlížela časopisy o bydlení. Občas nám něco uvařila ;-) Kvůli práci jsem se musela vrátit. Nicméně za týden tam zase utečeme ;-)) Dobít se. No a když už jsem doma, tak plním podmínku. Sice na poslední chvíli ale přeci. Vytáhla jsem dlouho odkládané fotky. Jsou z pouti. Mám takovéhle fotky z každých velikonoc. Moji rodiče už několik desetiletí nevynechali jedinou. Je to u nás tradiční velikonoční zábava. Já už mám za poslední léta dost absencí. Tuhle atrakci totiž se synem absolvují sami ;-)) Proto ale také na stránce nemám žádný journaling. Za prvé jsem tam nebyla a za druhé bude podobná stránka ještě ve dvou předešlých albech ( r. 2006,2007).

Pout 2008

Díky za vaše komentáře a přeji krásnou neděli!!
KETA

Poslední zámek na Loiře

6. srpna 2010 v 18:36
Je to tak. Tahle stránka je posledním zámkem na Loiře, který jsme loni navštívili. Album rozhodně nekončí. Posledním třem dnům na Loiře předcházelo 10 v Paříži a Normandii ;-) Ale musím uznat, že zámky na Loiře se mi scrapovaly asi nejlépe ze všeho. Ne, že bych nad nimi hodiny nestrávila, ale když jsem stránku do alba zasouvala, měla jsem pocit, že ze stránky na mě dýchá ta atmosféra, kterou jsem tam cítila. A to je to, oč mi jde. Nepotřebuji stránky okázalé plné scrapbookových novinek.  Přiznám se, že čím levnější stránka s atmosférou, tím jsem pyšnější. A zrovna tahle jednou z nich zase je. A bonus je splnění týdenní podmínky "razítko". Použila jsem razítko asi 6 cm dlouhé plné teček. Na to jsem nasypala kouzelný zlatý prášek a vznikl levý okraj oranžového papíru.

Blois


Zítra děláme desku na baráčku. 20 kubíků betonu. 5 chlapů z rodiny. Tak jdu vařit a péct ;-)
Krásný deštivý víkend a děkuji za vaše komentáře. Jsou úžasné.
KETA

Prázdniny

3. srpna 2010 v 20:49
Není to tím, že by bylo tak nádherné počasí a já se jen cachtala a nescrapovala. Začali jsme stavět dům. Svépomocí. Nikdy jsem o dům nestála. Vždy jsem upřednostňovala život si prožít naplno a místo hromadění majetku hromadit zážitky. Litovala jsem ty, kteří žili život s hypotékou. Mě dluhy vždy vysávaly, takže jsem si vždy pořizovala jen to, na co mám...

Ale ... člověk míní a život mění. Do našeho domu se příliš rychle začalo stěhovat příliš mnoho nových nájemníků, kterým nájem platí městský úřad ;-) Z útulného panelákového domu se velice rychle začal stávat "ten" dům.... Takže stavíme. Bungalov. Syna v červenci hlídali mí rodiče a my využili každičkou minutku. Z práce na stavbu, ze stavby do sprchy a do postele. Druhý den nanovo. Na scrap jsem neměla ani čas, ani pomyšlení. Tuhle sobotu budeme mít hotovou desku. Už nejsem tak třeba. Venku prší. A v práci mě navštívila kolegyňka scrapařka Jíta. I s dcerou. Skvělá návštěva. K tomu mi přicházely mmsky od Gabrety z Francie. Z míst, kde jsem loni byla, letos scrapuju... To už se nedalo odolat a včera večer jsem zasedla ke scrapu.

Hotel de Ville

Moc mě to bavilo, tak jsem dnes zasedla znovu ;-)

Amboise

Děkuji za vaše komentáře a přeju nádherné léto ;-)

Přání

3. srpna 2010 v 20:36
Nejsem přáníčkový typ. Nebaví mě a necítím se v nic jistá v kramflecích. Ovšem má kamarádka se v červenci vdávala. A té jsem kupované fakt dát nechtěla. Jsme kamarádky od střední školy. Nejsme v nepřetržitém každodenním kontaktu. Ale víme o sobě...

Několik týdnů jsem řešila co, že jí dáme za svatební dar... Až den před svatbou, kdy jsem mířila kupovat nějaké sklo či porcelán, mě napadlo, že bych jí mohla udělat svatební album. Přišlo mi to jako skvělý nápad. Daruji ji vzpomínku, kus sebe, osobní dárek... Pořád si myslím, že je to nej z mé strany, co bych jí mohla darovat, ale vůbec mi nedošlo, že nebude čekat několik měsíců. Že mé tempo tvoření se může zdát leckomu velmi pomalé a že stavíme. No snad mi nebude dýchat na záda a bude vyhlášen nějaký scrapmaraton ;-)

Přání

Zapomenutý diktát

3. srpna 2010 v 20:27
Nevím, jak se mi to přihodilo, ale tenhle diktát jsem dělala v červnu. ;-) Myslím, že ho diktovala Pindruše. A co ke stránce napsat? Byla to moje první dovolená s manželem. Po roce chození. Už je to dlouho, ale nepřipadám si starší ;-)))

My 1997