Versailles

16. srpna 2010 v 11:50
Versailles jsme navštívili 6. den naší dovolené. Byla to zastávka na cestě z Paříže do Normandie. Vyrazili jsme hned ráno, abychom se vyhli frontám. No zcela jsme se jim nevyhli, protože zas tak ráno to nebylo ;-) , ale za chvilku jsme byli uvnitř. Chtěli jsme si prohlédnout zámek uvnitř, tak jsme si koupili lístky a naivně jsme si mysleli, že zahrady už jsou v ceně. Nám krumlováků zvyklým na volný vstup do zámecké zahrady to nepřišlo nic divného. Dalo by se říct, že nás to i popudilo, že bychom za  to měli platit. Později u zámků na Loiře jsme zjistili, že na Versailles je vůbec jako na jeden z mála zámků pohled zdarma. Nicméně ve Versailles já jsem za zahrady zvlášt odmítla platit a nenápadně s Kájou plůtek překročila. Sklidila jsem tím smích, obdiv, potlesk,... dalších turistů, kteří pozorovali manžela, zda a kdy se k tomu odhodlá. Jemu to trvalo skoro čtvrt hodiny, během které my se nasvačili a z dálky ho pozorovali ;-))) Na Versailles jsem se moc těšila. Myslela jsem, že mě tohle místo opravdu vezme za srdce. Spletla jsem se. Líbilo se mi, ale žádná srdeční záležitost. Také proto se mi do téhle stránky moc nechtělo. Fotek byla spousta, ale nápad žádný. Nakonec jsem vybrala cihlový papír, který není tak oranžový, jako na fotce, ale prostě cihlový ;-)) a naskládala fotky. Dvě fotky (ty vyčuhující) jsou podlepeny zlatým papírem, což taky není vidět, ale nafotit líp to nedokážu. Nebo mě to ani nebaví? ;-)))

Versailles
Díky za vaše komentáře.
Krásný den
KETA
 


Komentáře

1 Katie Katie | 16. srpna 2010 v 19:38 | Reagovat

tak t je dobrá plůtková příhoda, já se přiznám, že bych k tomu nenašla odvahu ani po té čtvrthodině, takže můžeš manžela pochválit :-)

2 Kiarka Kiarka | Web | 16. srpna 2010 v 20:22 | Reagovat

Tak já se taky přiznám, že bych za tím plotem asi zůstala:-) jinka mě se tedy moc líbí to zlaté cosi nad fotkami, vím že jsi psala že to je razítko...tak to se mi líbí a moc....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.