Říjen 2010

Vítězný oblouk

31. října 2010 v 16:24
Už mi zbývá jen pár stránek a album bude hotové. 48 stran 30*. Když jsem loni v létě udělala svou první stránku z Francie, nenapadlo mě, že pár stran před koncem (no ještě mi zbývají 4 z Paříže a 2 z Normandie)nebudu cítit úlevu a radost, že už bude konec, ale spíš lítost. Je mi líto, že už nebudu moct dolovat v sobě pocity, které jsem cítila v ten daný okamžik a snažit se je přenést na stránku. Ty pocity byly totiž nádherné a jedinečné. Jako celá tahle dovolená. Můžu jen doufat, že se budu stejně rozjímat nad hotovými stránkami. Ale do čeho budu dávat duši pak? Kam dám ty své krucánky a tahle písmenka? Byly určené jen na tyhle stránky.

Vítězný oblouk

Papíry Fancy Pants
Chipboard krucánek a písmena KETA - Šumava
Razítko KETA - Šumava
Epoxy creative cafe
Kytičky Prima a Kaisercraft
Brads, krajka, známka

Díky za vaše komentáře a přeji krásný nedělní večer
KETA

Zkouška razítka

27. října 2010 v 18:03
Nejsem přáníčkový typ. Už jsem to psala. Nebaví mě. Myslím, že je to tím, že jsme vychovaní materialisti a vždy se u nás hodnotil obsah daru a ne forma. Nevím. Každopádně razítko s balonky jsem si vyzkoušet chtěla. Už když jsem ho dělala, tak jsem ho na přání viděla ;-)) Sestra má narozeniny, tak jsem si razítko nechala vyrobit a zkusila ho. Je minimalistické a prosté, ale ode mě snad nic jiného nečekáte :-))))

praní

Na přání jsem použila žlutou čtvrtku (card mega pack z Lidlu), zelený a červený odstřižek, barevný papír Basic Grey. Razítko KETA a stužku KNORR.


No a když už jsem měla v ruce nůžky, lepidlo, scrap papíry.... , vytáhla jsem fotky z Francie. Paříže a vzpomínala...


S.Chapelle


Podkladová čtvrtka Basic Grey
Chipboard písmena a krucánek Šumava
Stužka Laura Ashley
Brads makingmemories
Provázek, korálky

Díky za vaše komentáře a přeji krásný sváteční den
KETA

Razítka

23. října 2010 v 11:33
Razítka vyrábíme v naší tiskárně už 20 let. Takže jakmile jsem se scrapem začala, nechala jsem si pro své potřeby razítka vyrábět. Většinou s určitým motivem, nic složitého a v pravém smyslu scrapbookového. ;-) Loni v září jsem zkusila přivézt vyrobená razítka na scrapbookový sraz v Bobrové, kde ale vedle všeho úplně ztratila lesk a hlavně ani cenově ta větší nemohla konkurovat těm levným, čínským silikonkám. Njn vyrábím v Česku... Razítka jsem čas od času doplňovala a dávala jím větší scrapbookový nádech ;-) Většinou na zakázku  podle požadavků. Za tu dobu, co scrapuji, už vím, co se hodí, co vůbec....a bylo pro mě čím dál těžší komunikovat s naší grafičkou, která mým představám dávala konkrétní podobu. Čím konkrétnější jsem ji měla, tím víc mi vadilo, když něco změnila a já ji musela prosit o předělání. Tak jsem si je začala i v corelu navrhovat sama. ;-)

Tady jsou.  Razítka kvalitní gumová použitelná pro všechny techniky a využitelná nejen na scrapbookové stránky ale i na přáníčka, visačky k dárkům,...

Takže pokud máte některá z vás odloženou nějakou tu hromádku věcí u aktijky jako já ;-), můžete si je na ni přihodit.


máStejně tak, jako vždy potěší víc ručně vyrobé přáníčko než kupované, potěší každého Čecháčka více nápis český než anglický, i když občas nezní tak libě. ;-)

Krásný víkend vám všem
KETA

Chipboard na netu

7. října 2010 v 17:23
Většina z vás má chipboardová alba zná či má. Už je to rok, co jsme v naší tiskárně vyrobili první. Celý ten rok jsem plánovala, jak si vyrobím stránky a udělám si internetový obchod.. Jen s chipboard a razítky. Měla jsem jasnou představu. Jenže jsem v práci musela začít s něčím jiným a výroba scrapbookového materiálu šla na druhou kolej. Ne, že bychom nic nevyrobili. Zásobila jsem ty z vás, které si objednávaly přímo u mě, u Gabrety,  nakupovaly v kamenných obchůdcích v Berouně, Hořovicích, Plzni, Praze nebo absolvovaly kurzy u p. Brázdové a Šporkové. Na internet jsem to ovšem nikomu dát nechtěla. Měla jsem svou představu. Jakou? Takovou

Takhle jsem si to představovala. Spojit nabídku s blogem, ukázkami výtvorů, návody, videoreportážemi a hlavně, aby to mělo osobní nádech. No a proč dělat něco, co už tu je.. ;-) Takže jsem se domluvila s aktijkou a během pár týdnů můžete alba a časem třeba i poptávaná písmenka, objednávat přímo u ní.  I většina mého scrapbookového materiálu pochází přímo od aktijky. Má nejnižší ceny. Je spolehlivá. Co nemá, sežene, objedná... Doporučí. A ne to dražší, ale to praktičtější ;-) Důvěřuji jí. A to už u mého konzervatizmu něco znamená.

Takže až budete potřebovat vyrobit k vánocům jako dárek album, můžete si ho i s kroužky, papíry a jiným materiálem objednat u Aktijky.

Krásný den
KETA

Krabička

2. října 2010 v 0:21
Dnes jsem po náročném dni v práci vytahovala ze schránky lístek z pošty. Měla jsem na poště balík. Hned jsem věděla, že by to mohla být "krabička". Tak jsme s Kájou  běželi na poštu, aby nám nezavřeli. Doma jsme se na ni oba vyhrli. Pro ty, co neví...krabička je putovní krabičkou ze www.scrapbook.cz, ve které jsou výrobky scrapbookářek. Takové polotovary připravené pro použití na stránku, či jinam.... Já jsem krabičku měla před rokem. Bylo to pár měsíců po velkém třesku, kdy brněnská scrapmafie krabičku totálně předělala a tak byla plná pokladů. Tenkrát to byl můj první kontakt se scrapem. Se zájmem a obdivem jsem si prohlížela embossování, které jsem do té doby vůbec nezkusila, způsob lepení, 3D efekt,inkoustování.... Všechno. Pro mě to bylo něco. Tentokrát ale nebylo. Krabička byla plná. Tj. ale jen málo věcí si dokážu představit, že bych použila na stránku. A to já opravdu využila loni všechny 3 sady, co jsem si vzala (Jítinu, Ivíkovo a Kukika). Ne, že by ty věcičky nebyly hezké. Ale už mám svůj styl, používám jen určité ozdůbky. Ozdůbek dávám málo. Jsem minimalista, ale když už je dávám, tak si opravdu vybírám. Nechci, aby to vyznělo arogantně nebo nafoukaně, ale myslím, že krabička zase potřebovala trochu rekonstrukce. Rozhodně jsem nemínila někomu z krabičky vyndavat výrobky, protože jsem je zhodnotila jako neužitečné. Za prvé tam takové ani nebyly a za druhé mi to ani nepřísluší. To, co se líbí mně, nemusí se líbit jiným... Ale rozhodla jsem se vyndat věci, které tam byly vloženy v prvním kole a celé druhé kolo si je nikdo nevzal. Mám sloní paměť, takže s jistotou jsem věděla jaké. Možná jsem to neměla dělat, možná jsem měla poslechnout pravidla a nechat vyndat sady autory, ale... Mně by bylo líto, kdybych se dozvěděla, že se to mé nelíbilo... Takže jsem vyndala 2 sady, které mě zaujaly a 10 sad starých. Hned ve 3 jsem zasedla a začala vytvářet sady chipboardů. Jednotlivé chipboardy si nechávám vyřezávat v práci na laseru. Bud podle mé potřeby, nebo podle poptávky. Sady jsem doplnila písmenky. Myslím, že tohle využije jak zkušená scrapbookářka, tak úplný nováček. Jdou razítkovat, embosovat, inkoustovat, natírat barvou, glazovat, polepit papírem, nebo jen surové dát na stránku.

Tady je malá ukázka. Startuje 3. kolo putování krabičky a já doufám, že někomu dá to, co dala mně, když jsem ji dostala poprvé ;-)

krabička

Krásný víkend
KETA