Krabička

2. října 2010 v 0:21
Dnes jsem po náročném dni v práci vytahovala ze schránky lístek z pošty. Měla jsem na poště balík. Hned jsem věděla, že by to mohla být "krabička". Tak jsme s Kájou  běželi na poštu, aby nám nezavřeli. Doma jsme se na ni oba vyhrli. Pro ty, co neví...krabička je putovní krabičkou ze www.scrapbook.cz, ve které jsou výrobky scrapbookářek. Takové polotovary připravené pro použití na stránku, či jinam.... Já jsem krabičku měla před rokem. Bylo to pár měsíců po velkém třesku, kdy brněnská scrapmafie krabičku totálně předělala a tak byla plná pokladů. Tenkrát to byl můj první kontakt se scrapem. Se zájmem a obdivem jsem si prohlížela embossování, které jsem do té doby vůbec nezkusila, způsob lepení, 3D efekt,inkoustování.... Všechno. Pro mě to bylo něco. Tentokrát ale nebylo. Krabička byla plná. Tj. ale jen málo věcí si dokážu představit, že bych použila na stránku. A to já opravdu využila loni všechny 3 sady, co jsem si vzala (Jítinu, Ivíkovo a Kukika). Ne, že by ty věcičky nebyly hezké. Ale už mám svůj styl, používám jen určité ozdůbky. Ozdůbek dávám málo. Jsem minimalista, ale když už je dávám, tak si opravdu vybírám. Nechci, aby to vyznělo arogantně nebo nafoukaně, ale myslím, že krabička zase potřebovala trochu rekonstrukce. Rozhodně jsem nemínila někomu z krabičky vyndavat výrobky, protože jsem je zhodnotila jako neužitečné. Za prvé tam takové ani nebyly a za druhé mi to ani nepřísluší. To, co se líbí mně, nemusí se líbit jiným... Ale rozhodla jsem se vyndat věci, které tam byly vloženy v prvním kole a celé druhé kolo si je nikdo nevzal. Mám sloní paměť, takže s jistotou jsem věděla jaké. Možná jsem to neměla dělat, možná jsem měla poslechnout pravidla a nechat vyndat sady autory, ale... Mně by bylo líto, kdybych se dozvěděla, že se to mé nelíbilo... Takže jsem vyndala 2 sady, které mě zaujaly a 10 sad starých. Hned ve 3 jsem zasedla a začala vytvářet sady chipboardů. Jednotlivé chipboardy si nechávám vyřezávat v práci na laseru. Bud podle mé potřeby, nebo podle poptávky. Sady jsem doplnila písmenky. Myslím, že tohle využije jak zkušená scrapbookářka, tak úplný nováček. Jdou razítkovat, embosovat, inkoustovat, natírat barvou, glazovat, polepit papírem, nebo jen surové dát na stránku.

Tady je malá ukázka. Startuje 3. kolo putování krabičky a já doufám, že někomu dá to, co dala mně, když jsem ji dostala poprvé ;-)

krabička

Krásný víkend
KETA
 


Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 2. října 2010 v 8:47 | Reagovat

To jsi vymyslela moc hezky, a určitě se za to nebude na tebe nikdo zlobit. Krabička je skvělý nápad, dneska je jinde než na samém počátku a určitě mnohé potěší. Já jsem z té první neměla dobrý pocit, šlo tam fakt o nepotřebné zbytky a nikdy ke mně nedošlo nic, co by se mi hodilo :-( Po třesku už to bylo mnohem lepší, byly tam krásné sady...ale já postě zajíčky na stránky nedávám ( a to nemyslím zle!!! ) ...a nebo jsem měla smůlu a zase se mi nic nehodilo. Vzala jsem si albůmek, od Isy, ano, ten jsem darovala dál a rámeček od Pindruše, nikam se mi nehodil i když byl moc krásný, vzala jsem ho holkám na kurzík. Takže ve finále se věci hodily, ale pro mě ne :-(. Udělala jsem tehdy cestovní sady, nevím nevím, nikde jsem je u nikoho neviděla, myslím, že můj styl se na 99 procent stránek mých kolegyň taky nehodí. A tak jsem tohle vzdala :-). Před časem jsem vymyslela Vánoce po celý rok, cílený dárek pro vybranou scrapařku, kdykoliv v průběhu roku, takové překvapení, řetěz, ale někde se zatoulal, byť měl dvě větve...Nepátrala jsem, co je dobré,vydrží, co ne, zanikne :-)

2 Haňule Haňule | 3. října 2010 v 9:49 | Reagovat

Jé, Hani, když si na webu psala, že spouštíš nový projekt, byla jsem moc zvědavá, co to bude :-) Určitě byl fajn, a mrzí mě že se neuchytil (třeba jen spí)
Keto: krásné sady!!!
Příjemné tvoření v podzimním pošmournu přeju!!!

3 Tereza Tereza | Web | 5. října 2010 v 12:59 | Reagovat

To je báječný nápad a souhlasím s Gabretou, že zlobit se určitě nikdo nebude. Spíš se opět máme na co těšit. :)

4 Kiarka Kiarka | Web | 6. října 2010 v 23:32 | Reagovat

...já myslím, že jsi udělala dobře...a tyhle žabomyší dohady mě nebaví...ubírá mi to chuť a energii a úplně zbytečně....Díky že jsi takový skvělý člověk, co se do toho nebojí bouchnout...

5 KETA KETA | 7. října 2010 v 9:36 | Reagovat

díky za podporu. i mě vyčerpávají tyhle žabomyší války a vzhledem k tomu, že potřebuji energii vynakládat účelně ke stavbě domu, vzdávám se a odesílám všechny vyndané sady zpět do krabičky. chtěla jsem udělat radost, ale dopadlo to úplně jinak a mě zcela odradilo od jakékoliv budoucí akce. ;-)

6 Tereza Tereza | Web | 7. října 2010 v 13:56 | Reagovat

Koukám, že jsem byla vedle jak ta jedle :( Nějak jsem nepochopila, o co některým jde, ale to už asi nemá cenu rozebírat. I tak děkuju za snahu oživit krabičku a povzbudit tím některé z nás k tvoření :)
A doufám, že Tě to neodradilo od úplně všech budoucích akcí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.