Březen 2011

Cestovní razítka

31. března 2011 v 9:52
Na sraz jsem vytvořila novou kolekci razítek. Cestovní. Aby si mohly všechny holky razítka vyzkoušet a použít, všechny jsem si nechala vyrobit. ;-) Takže teď mám i já doma opravdu všechna razítka. Konečně! :-) Bylo zajímavé pozorovat, jak razítka používáte. A i jak se k nim chováte ;-DD Zjistila jsem, jaké máte s razítky problémy a co vám vyhovuje.... Nestihla jsem to probrat se všemi, tak vám to povím tady ;-)

Na má gumová razítka, která jsou tak kvalitní, že s nimi budou tisknout i vaše vnoučata a nikdy nezačnou narozdíl od silikonových lepit a rozpadat se, můžete použít jakoukoliv barvu. Začali jsme ted používat novou modrou gumu, která je tak akorát měkká a i sebemenší písmo nádherně otiskne. Nezapáchá. Čistit můžete zase čímkoliv. Já osobně si razítko očistím hned mokrým kapesníčkem, takže mám gumu stále krásně modrou. (po srazu už ne :-D) Gumová razítka se dají čistit i jen pod tekoucí vodou jarem a štětkou. To ovšem nejde, pokud máte razítka nalepena na cling gumu. Ta by se odloupla. Dřevu to nevadí. Razítka ode mě máte buď na dřevě nebo cling pěně. Manipulace s dřevěným razítkem je dle mého názoru snazší. Buch buch. Ovšem nevidíte přes dřevo přesné umístění razítka. A je zhruba o třeti dražší. Cling razítka se lépe umísťují, ale vzhledem k vyšší cling podložce, která pruží, je třeba se razítkovat tímto způsobem trochu naučit. Chce to cvik. Já jsem se kvůli novému kulatému cestovnímu razítku, které nejde nalepit na dřevo, protože bych nevyužila všechny možnosti použití, vztekala minulý týden. První otisky s cling pěnou jsem neměla rovnoměrné, byly rozmázlé,.... Prostě mi to nešlo. Ale po pár otiscích jsem si zvykla. Skladování a evidence cling razítek má také nesporné výhody. Cling podložku jde ze strany, která se lepí na blok potisknout razítkem a vy i po nalepení gumy na cling podložku vidíte, jak je vlastně to razítko na podložce umístěné. Krásně to popsala na svém blogu Aktijka.

Svěřily jste se mi taky, že vám razítka dost často v rozích nebo plochách špiní. Otiskne se i to, co nemá. Je to zase tou cling pěnou. Jak pruží, nakloníte razítko tak, že se otiskne i to, co nemá. Většina to řešíte tak, že si předtím okraje kapesníčkem očistíte. Já mám snazší řešení. Gumu si odstřihněte. To, co vám překáží a kde není text, prostě ustřihněte. Je to jen guma. Nechtěla jsem vám dodávat patvary, přece jen obdélníček vypadá lépe, ale abyste měli manipulaci jednodušší, nechám všechna volná místa oříznout. Takže budou nepravidelné gumy bez zbytečných volných míst.

Množí se mi dotazy na vlastní osobní razítko. I to je možné. Stačí mi napsat na mail a domluvíme se.
Stejně tak ráda uvítám jakýkoliv nápad na nové neotřelé originální razítko.
Ve své galerii jsem založila sekci Razítka, kde jsou razítka umístěna s čísly a originálními rozměry. Sem budu také všechna nová razítka vkládat a budete mít kontrolu. Nechápu jak, ale některým z vás už se podařilo razítko koupit 2x. :-DD

Razítko Hurá č. 236 má velikost 2,2x4,3cm. Dá se skvěle kombinovat s nadpisy "hurá prázdniny" , "hurá dovolená",... Je ovšem krásné i samostatně. Krásně ho použila aktijkaNa razítko č. 238 jsem použila font, který mám moc ráda. Možná se někomu bude zdát až příliš formální, ale počítala jsem s tím, že se razítko bude používat ke skládání či vrstvení a kombinovat s razítky různými. Např. s razítkem č. 243, který má font psací a skvěle tohle razítko doplňuje. Velikost je 1,2x6,6cm.


Tohle razítko č. 239 jsem původně udělala jako 1 ks. Kvůli nižší ceně a větší variabilitě jsem ale nechala razítko rozdělit na 2 a vy si tak budete moci na akrylátovém bloku sami zvolit polohu...či použít každé zvláštˇ. Takže je to takové 2 v 1. Výška je 2 cm a délka obou slov je 6,6 cm.

Dalším razítkem dva v jednom je razítko č. 240. Jsou to dva kruhy. Vnitřní a vnější. Každé lze použít samostatně a dají se poskládat dohromady. Velikost razítka je taková, aby se daly využít kruhové raznice. I já radši používám na kolečka raznice, protože to pak nejsou šišky, ale opravdu kolečka. Vnitřek tedy vyseknete palcovou raznicí a vnější kolečko jeden a půl palcovou. Variabilita je opravdu velká.

A aby byla ještě větší, vytvořila jsem sadu razítek č. 241, což jsou vlastně náhradní vnitřky k tomuto razítku. Všech 6 ks lze použít samostatně či místo kufru v razítku č. 240.Razítko č. 243 vymyslela Aktijka a mě naprosto nadchlo. Vypadá prostě, ale použití je geniální. Lze ho kombinovat s nadpisy, otisknout samostatně do prostoru, či na kartičku jako journaling,... Velikost je 2,6x3,3cm.


A poslední a pro mě asi nejuniverzálnější je sada razítek 20 ks piktogramů o velikosti 1,5x1,5cm. Už při vytváření jsem z nich měla velkou radost a když jsem viděla, jak skvěle a nápaditě jste je používaly, potěšilo mě to. Najdete je všechny pod č. 242
U sebe je použila Gabreta, Haňule v minialbu kromě i Ekulka

Těším se na vaše způsoby použití razítek. Podělte se o svůj nápad i s ostatními. ;-)

Krásný den
KETA

Sraz scrapbookářek

30. března 2011 v 19:32
Několikatýdenní přípravy a je po všem. Minulý víkend proběhl 6. celorepublikový sraz scrapbookářek v Lukách u Jihlavy. Podrobnosti jste už určitě všechny četly na blogu Gabrety, Isobelky či Scrapmafie. Byl veeeeelmi vydařený.

Tentokrát v režii Gabrety, Isobelky a mé. Holky si vzaly na starost zázemí, já tvoření.
Na místo jsem dorazila s Gabretou ještě před polednem. Potřebovaly jsme doladit místo a i balíčky (Stužky a podkladové papíry byly u Gabrety). Místo mi bylo hned sympatické. Pro tenhle účel naprosto ideální. Jen na tvoření nám chybělo pár míst. Přece jen 33 stolků už je fakt dost. To jsme vyřešily přestěhováním televizních stolků z pokojů, takže bylo místo pro všechny. Připraveno, hotovo a začaly jsme vítat. Známé tváře i nové. Program pátku byl jasný. Přivítat se, ubytovat, poklábosit, prohrabat se věcmi v obchůdcích Aktijky, Iťi i mém s razítky, navečeřet, projít alba, znovu probrat obchůdky :-DD. My organizátorky jsme se při prohlížení alb zdejchly, abychom připravily místnost na tvoření. Bylo třeba adresné balíčky připravit na místa, vybalit všechna razítka, písmenka, ubrousky, dát podložky....


U každého balíčku byl připraven dáreček. Razítko se jménem. Každá našla jinak velké s jiným fontem písma. Ale myslím, že všechny byly spokojené. Aspoň si teda nikdo nestěžoval ;-DDD Fonty jsem vybírala podle toho, jak jsem kolegyňky vnímala v komunitě na webu scrapbook.cz . Prostě pocitově.

Zasedací pořádek vyvolal v sobotu ráno sice rozpaky, ale věřím, že všechny byly nakonec spokojené a pochopily záměr vytvořit jeden velký různorodý kolektiv, kde starší a zkušenější scrapařky nechávaly nakukovat a "opisovat" přes rameno těm novějším, předváděly scrapbookové nářadíčko v praxi a odtajňovaly své fígle. ;-) Já seděla vedle Isobelky. Ta má nářadíčka :-DDD I já se učila.

Balíčky byly připravené pro tvorbu 30* a minialba. Každý obsahoval 7 papírů 30* a 10 ks 1/2 30* sady Travel od firmy Me and my big ideas. Měla jsem ji už rok doma a věděla jsem, že výběrem nemůžu šlápnout vedle. Sada obsahovala i 6 archů výseků (nadpisy, písmenka, journalingy). V balíčku ještě byly stužky travel od artemia, brads, provázky, minialbum a balíček chipboards speciálně tématicky vytvořený. A pravítko jako dárek od Hurá papíru.


Byla jsem moc zvědavá, jak si s nimi holky poradí. Já osobně je mám moc ráda. Hodí se do každé stránky. Barevné, vintage, dětské i elegatní,... Dají se natírat, lakovat, ušmudlat, obtáhnout,.... Bavilo mě moc pozorovat, co napadne tu a co tamtu... Stejně tak bylo hrozně hezké a kontaktní, když jsme si chodily pro razítka. Ne vždy jsme tam našly to, co jsme potřebovaly. To se pak jen přes místnost rozléhalo: "Která máte razítko prázdniny?" , "a kdo má prst?" Na použití razítek jsem se asi těšila nejvíc. Vytvořila jsem novou cestovní sadu. Myslím, že hodně univerzální. A byla jsem zvědavá, co na ni poví ostatní. Přece jen jsem mohla reakce na ni a postřehy pozorovat na vlastní oči ;-))

Scrapovalo se asi nejdéle ze všech srazů. Celý den až do večeře. Po té následovaly hry pořádané scrapmafií. Otevřeně přiznávám, že nemám ráda hry a soutěže. Nechtěla jsem se ale odtrhávat a zapojila jsem se. Byla to sranda a zábava. Jakmile jsem ale uslyšela míček a běhání, pomalu jsem se vytratila :( a šla si prohlížet stránky a albíčka. Všem se povedly nádherné. A všechny si můžete prohlédnout na scrapbook.cz. Tady je ta má.


Na stránku jsem dala výseky ze sady papírů tzn. anglické a těšila jsem se na album, kde si vyzkouším nová razítka. Česká.
Minialbum jsem vytvořila z cesty historickým parním vlakem. Byl to parádní zážitek. A dělily jsme se o něj s kamarádkou, které jsem album vytvořila. Vsadila jsem na "čistý a jednoduchý styl" a album přiznala. Žádné potahovaní papírem. ;-) Je to zase něco jiného.

Tvoření jsem si užila moc. Obavy, že v davu to nepůjde, se naštěstí nenaplnily ;-)
Byl to krásný víkend. Přijely jsme z různých koutů republiky, různého zaměstnání, věku, s různými problémy, ale s jedním velkým koníčkem a to je SCRAPBOOK! Všechny starosti a chmury zůstaly vně hotelu a my jsme 2 dny žily jen papírem a fotkami. :-DDD

Za rok na viděnou!

Creating Keepsakes

18. března 2011 v 11:55
Jakýkoliv koníček jsem kdy dělala, vždy naplno. Scrapuji už 2 roky, tak jsem zkusila poslat stránku do prestižního amerického scrapbookového časopisu Creating Keepsakes. Na podzim v listopadu jsem objevila krásný sketch a přestože měl být na téma jaro, velikonoce, pastelové barvy....poslala jsem stránku s fotkami z dovolené ve Francii. Prvoplán byl udělat stránku do alba s autentickou atmosférou a až v druhé řadě jsem zkusila ohlas na ni v redakci CK. Dorazil. Do týdne a já měla obrovskou radost. Hodně to posílilo mé scrapbookové sebevědomí a já se přestala bát a začala pouštět své nápady do světa. V tu dobu se začínala rodit má textová scrapbooková razítka. Možná by se bez redakce CK nikdy nevylíhla. ;-) Včera mi dorazilo do schránky přímo z redakce březnové/dubnové číslo, tak se s vámi konečně už můžu podělit ;-)

Tuhle stránku mám mooc ráda. Naprosto vystihuje jak můj scrapbookový styl (jednoduché čisté stránky s minimem ozdob, journalingem, kde nejdůležitější roli hrají fotky) a atmosféru toho místa, zážitku, který byl vyjímečný ve všech směrech.Krásný víkend a díky za vaše komentáře.
Hezký den
KETA

Razítka na sraz

14. března 2011 v 17:37
Už za pár dní bude celorepublikový scrapbookový sraz. Konkrétně přespříští víkend. Těším se. Vyrazím hned v pátek ráno. Cestu si užiju v milé společnosti. Všechny starosti a povinnosti nechám doma a užiju si ten luxus starat se jen o sebe a své potřeby. Celý víkend. Nebudu muset vařit, popovídám si s kamarádkami, prohrabu se ve spoustě scrap materiálu....Bude to fajn. Jen teď mám trochu naspěch. Nepřicházely mi nápady na razítka k tématu, na které budeme tvořit. Cestování. Jsem ten typ člověka, co podává nejlepší výsledky pod tlakem. A teď už fakt v časovém presu jsem. A přicházejí :-DD Cestovní vám neukážu. Premiéra bude až na sraze, ale ta razítka, která jsou "vedlejším" produktem, pouštím do světa.

Na srazíku si budete moct i vyzkoušet. ;-)
Krásný den a díky za vaše komentáře.
KETA

Únorová chalenge

2. března 2011 v 12:03
Po dlouhé době jsem zase jednou udělala stránku do chalenge. Ne, že bych chalenge neměla ráda, ale vždy ji odkládám tak dlouho, až na ni zapomenu.. Tentokrát jsem zapomenout nemohla, protože vyhlašovatelka Gabreta se mi připomněla. ;-) Není nad motivaci :-D Tak jsem si v pátek večer připravila fotky, ale víkend byl tak plný překvapení (ne všechna byla příjemná), že zůstalo jen u těch fotek. Ke všemu mi v tiskárně došel toner. A já mám teď journalingové období. Ruční psaní mi na stránkách nevadí. Ale u mých málo zdobených mi přijde, že vytisknuté je lepší. No toner dorazil. žlutý i černý. Ale tiskárna stávkuje a nechce je. Prý neplatný. A to je originální :( No prostě jsem ke stránce zasedla až v pondělí po páté hodině. Odesílala jsem před osmou stránku vyfocenou pod lampičkou. Ale spokojená. Kromě toho ručního psaní ;-) Téma jídlo jsem zvládla v pohodě, puntíkované červené cosi byl trochu problém, protože nic jiného než stužku jsem neměla, ovšem potisknutý papír byl vysloveně oříšek. Nedělám vintage stránky a popsaných papírů ke všemu ladících s papíry mám jak šafránu. Tak jsem holt sáhla po novinách. Dlouho jsem nevěděla, co si s nimi počít. Nakonec mi přišla hvězdička to nejpřirozenější. :-D Pořád mi ale na stránce něco chybělo. Něco. Tak jsem znovu prošla své zásoby a objevila. Průchodky. Zlaté. Nedávno jsem si u aktijky pořídila krokodýla. Ještě jsem ho na nic nezkoušela. Ted přišla jeho chvíle. Průchodky tam byly během pár minut a skvěle mi dotvořily tu atmosféru. Takovou tu pivní ;-D

Takže díky Hani, tyhle fotky mám moc ráda a pořád jsem nevěděla, jak ....

Krásný slunečný den a díky za vaše komentáře.
KETA