Cestovní razítka

31. března 2011 v 9:52
Na sraz jsem vytvořila novou kolekci razítek. Cestovní. Aby si mohly všechny holky razítka vyzkoušet a použít, všechny jsem si nechala vyrobit. ;-) Takže teď mám i já doma opravdu všechna razítka. Konečně! :-) Bylo zajímavé pozorovat, jak razítka používáte. A i jak se k nim chováte ;-DD Zjistila jsem, jaké máte s razítky problémy a co vám vyhovuje.... Nestihla jsem to probrat se všemi, tak vám to povím tady ;-)

Na má gumová razítka, která jsou tak kvalitní, že s nimi budou tisknout i vaše vnoučata a nikdy nezačnou narozdíl od silikonových lepit a rozpadat se, můžete použít jakoukoliv barvu. Začali jsme ted používat novou modrou gumu, která je tak akorát měkká a i sebemenší písmo nádherně otiskne. Nezapáchá. Čistit můžete zase čímkoliv. Já osobně si razítko očistím hned mokrým kapesníčkem, takže mám gumu stále krásně modrou. (po srazu už ne :-D) Gumová razítka se dají čistit i jen pod tekoucí vodou jarem a štětkou. To ovšem nejde, pokud máte razítka nalepena na cling gumu. Ta by se odloupla. Dřevu to nevadí. Razítka ode mě máte buď na dřevě nebo cling pěně. Manipulace s dřevěným razítkem je dle mého názoru snazší. Buch buch. Ovšem nevidíte přes dřevo přesné umístění razítka. A je zhruba o třeti dražší. Cling razítka se lépe umísťují, ale vzhledem k vyšší cling podložce, která pruží, je třeba se razítkovat tímto způsobem trochu naučit. Chce to cvik. Já jsem se kvůli novému kulatému cestovnímu razítku, které nejde nalepit na dřevo, protože bych nevyužila všechny možnosti použití, vztekala minulý týden. První otisky s cling pěnou jsem neměla rovnoměrné, byly rozmázlé,.... Prostě mi to nešlo. Ale po pár otiscích jsem si zvykla. Skladování a evidence cling razítek má také nesporné výhody. Cling podložku jde ze strany, která se lepí na blok potisknout razítkem a vy i po nalepení gumy na cling podložku vidíte, jak je vlastně to razítko na podložce umístěné. Krásně to popsala na svém blogu Aktijka.

Svěřily jste se mi taky, že vám razítka dost často v rozích nebo plochách špiní. Otiskne se i to, co nemá. Je to zase tou cling pěnou. Jak pruží, nakloníte razítko tak, že se otiskne i to, co nemá. Většina to řešíte tak, že si předtím okraje kapesníčkem očistíte. Já mám snazší řešení. Gumu si odstřihněte. To, co vám překáží a kde není text, prostě ustřihněte. Je to jen guma. Nechtěla jsem vám dodávat patvary, přece jen obdélníček vypadá lépe, ale abyste měli manipulaci jednodušší, nechám všechna volná místa oříznout. Takže budou nepravidelné gumy bez zbytečných volných míst.

Množí se mi dotazy na vlastní osobní razítko. I to je možné. Stačí mi napsat na mail a domluvíme se.
Stejně tak ráda uvítám jakýkoliv nápad na nové neotřelé originální razítko.
Ve své galerii jsem založila sekci Razítka, kde jsou razítka umístěna s čísly a originálními rozměry. Sem budu také všechna nová razítka vkládat a budete mít kontrolu. Nechápu jak, ale některým z vás už se podařilo razítko koupit 2x. :-DD

Razítko Hurá č. 236 má velikost 2,2x4,3cm. Dá se skvěle kombinovat s nadpisy "hurá prázdniny" , "hurá dovolená",... Je ovšem krásné i samostatně. Krásně ho použila aktijkaNa razítko č. 238 jsem použila font, který mám moc ráda. Možná se někomu bude zdát až příliš formální, ale počítala jsem s tím, že se razítko bude používat ke skládání či vrstvení a kombinovat s razítky různými. Např. s razítkem č. 243, který má font psací a skvěle tohle razítko doplňuje. Velikost je 1,2x6,6cm.


Tohle razítko č. 239 jsem původně udělala jako 1 ks. Kvůli nižší ceně a větší variabilitě jsem ale nechala razítko rozdělit na 2 a vy si tak budete moci na akrylátovém bloku sami zvolit polohu...či použít každé zvláštˇ. Takže je to takové 2 v 1. Výška je 2 cm a délka obou slov je 6,6 cm.

Dalším razítkem dva v jednom je razítko č. 240. Jsou to dva kruhy. Vnitřní a vnější. Každé lze použít samostatně a dají se poskládat dohromady. Velikost razítka je taková, aby se daly využít kruhové raznice. I já radši používám na kolečka raznice, protože to pak nejsou šišky, ale opravdu kolečka. Vnitřek tedy vyseknete palcovou raznicí a vnější kolečko jeden a půl palcovou. Variabilita je opravdu velká.

A aby byla ještě větší, vytvořila jsem sadu razítek č. 241, což jsou vlastně náhradní vnitřky k tomuto razítku. Všech 6 ks lze použít samostatně či místo kufru v razítku č. 240.Razítko č. 243 vymyslela Aktijka a mě naprosto nadchlo. Vypadá prostě, ale použití je geniální. Lze ho kombinovat s nadpisy, otisknout samostatně do prostoru, či na kartičku jako journaling,... Velikost je 2,6x3,3cm.


A poslední a pro mě asi nejuniverzálnější je sada razítek 20 ks piktogramů o velikosti 1,5x1,5cm. Už při vytváření jsem z nich měla velkou radost a když jsem viděla, jak skvěle a nápaditě jste je používaly, potěšilo mě to. Najdete je všechny pod č. 242
U sebe je použila Gabreta, Haňule v minialbu kromě i Ekulka

Těším se na vaše způsoby použití razítek. Podělte se o svůj nápad i s ostatními. ;-)

Krásný den
KETA
 


Komentáře

1 melina melina | 31. března 2011 v 10:40 | Reagovat

děláš razítka lepší a lepší! Piktogramy jsem si zamilovala (a navíc je to sada, kde vím, že použiju fakt každý obrázek:-))! těším se, že si pořídím nějaká textová, na mnohé už mám zálusk:-) a taky bych se v nějaké volné chvíli pokusila si navrhnout vlastní, to se těším. Takže jen tak dál!!

2 Hanule Hanule | 31. března 2011 v 15:06 | Reagovat

Souhlasím s Mel :-) Razítka jsou perfektní, mám jich už pěknou hromádku :-) Také mě nejvíc nadchly piktogramy - ty jsou naprosto dokonalé!!!
Pozn. k čištění razítek, ihned po použití čistím vlhkým ubrouskem, ale čistá kolem motivu, mám jen ta, na která jsem nepoužila pigmentové kočičí oči :-( Asi je to rukama :-(

3 KETA KETA | 31. března 2011 v 15:16 | Reagovat

Já mám jen jedno kočičí oko ;-D Tmavě hnědé a podaří se mi to vyčistit i kolem, ale musím přitlačit. Ale správně bys to neměla mít kolem asi vůbec špinavé, protože bys měla nanášet barvu jen na motiv a ne to opleskávat celý.Když to ale nebarví, tak o nic nejde. Blbý je špinavý razítko namočit do žlutého polštářku a zničit si ho, ale jinak je to jen kosmetická záležitost. ;-)

4 Haczek Haczek | 31. března 2011 v 20:28 | Reagovat

Mě úplně nadchlo to kulaté razítko "dobrodružství, zážitky ...". Jenže jsem šetřilka a od Tebe se mi líbí většina razítek, takže si ho koupím snad někdy jindy :(.

5 Hanule Hanule | 1. dubna 2011 v 0:22 | Reagovat

[3]:proto mám radši polštářky, co mají na povrchu tkaninu, než ty "molitanové" :-) já jsem si to okolí zasvinila tím, jak oko nebylo už úplně mokré a musela jsem na něj přitlačit, ale jak říkám, je to rukama :-)

6 nana nana | Úterý v 12:11 | Reagovat

razítka si dnes můžete objednat také na počkání..velmi výhodná nabídka pro Ostraváky či lidi z Frýdku..

http://www.razitkonapockani.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.