Sraz scrapbookářek

30. března 2011 v 19:32
Několikatýdenní přípravy a je po všem. Minulý víkend proběhl 6. celorepublikový sraz scrapbookářek v Lukách u Jihlavy. Podrobnosti jste už určitě všechny četly na blogu Gabrety, Isobelky či Scrapmafie. Byl veeeeelmi vydařený.

Tentokrát v režii Gabrety, Isobelky a mé. Holky si vzaly na starost zázemí, já tvoření.
Na místo jsem dorazila s Gabretou ještě před polednem. Potřebovaly jsme doladit místo a i balíčky (Stužky a podkladové papíry byly u Gabrety). Místo mi bylo hned sympatické. Pro tenhle účel naprosto ideální. Jen na tvoření nám chybělo pár míst. Přece jen 33 stolků už je fakt dost. To jsme vyřešily přestěhováním televizních stolků z pokojů, takže bylo místo pro všechny. Připraveno, hotovo a začaly jsme vítat. Známé tváře i nové. Program pátku byl jasný. Přivítat se, ubytovat, poklábosit, prohrabat se věcmi v obchůdcích Aktijky, Iťi i mém s razítky, navečeřet, projít alba, znovu probrat obchůdky :-DD. My organizátorky jsme se při prohlížení alb zdejchly, abychom připravily místnost na tvoření. Bylo třeba adresné balíčky připravit na místa, vybalit všechna razítka, písmenka, ubrousky, dát podložky....


U každého balíčku byl připraven dáreček. Razítko se jménem. Každá našla jinak velké s jiným fontem písma. Ale myslím, že všechny byly spokojené. Aspoň si teda nikdo nestěžoval ;-DDD Fonty jsem vybírala podle toho, jak jsem kolegyňky vnímala v komunitě na webu scrapbook.cz . Prostě pocitově.

Zasedací pořádek vyvolal v sobotu ráno sice rozpaky, ale věřím, že všechny byly nakonec spokojené a pochopily záměr vytvořit jeden velký různorodý kolektiv, kde starší a zkušenější scrapařky nechávaly nakukovat a "opisovat" přes rameno těm novějším, předváděly scrapbookové nářadíčko v praxi a odtajňovaly své fígle. ;-) Já seděla vedle Isobelky. Ta má nářadíčka :-DDD I já se učila.

Balíčky byly připravené pro tvorbu 30* a minialba. Každý obsahoval 7 papírů 30* a 10 ks 1/2 30* sady Travel od firmy Me and my big ideas. Měla jsem ji už rok doma a věděla jsem, že výběrem nemůžu šlápnout vedle. Sada obsahovala i 6 archů výseků (nadpisy, písmenka, journalingy). V balíčku ještě byly stužky travel od artemia, brads, provázky, minialbum a balíček chipboards speciálně tématicky vytvořený. A pravítko jako dárek od Hurá papíru.


Byla jsem moc zvědavá, jak si s nimi holky poradí. Já osobně je mám moc ráda. Hodí se do každé stránky. Barevné, vintage, dětské i elegatní,... Dají se natírat, lakovat, ušmudlat, obtáhnout,.... Bavilo mě moc pozorovat, co napadne tu a co tamtu... Stejně tak bylo hrozně hezké a kontaktní, když jsme si chodily pro razítka. Ne vždy jsme tam našly to, co jsme potřebovaly. To se pak jen přes místnost rozléhalo: "Která máte razítko prázdniny?" , "a kdo má prst?" Na použití razítek jsem se asi těšila nejvíc. Vytvořila jsem novou cestovní sadu. Myslím, že hodně univerzální. A byla jsem zvědavá, co na ni poví ostatní. Přece jen jsem mohla reakce na ni a postřehy pozorovat na vlastní oči ;-))

Scrapovalo se asi nejdéle ze všech srazů. Celý den až do večeře. Po té následovaly hry pořádané scrapmafií. Otevřeně přiznávám, že nemám ráda hry a soutěže. Nechtěla jsem se ale odtrhávat a zapojila jsem se. Byla to sranda a zábava. Jakmile jsem ale uslyšela míček a běhání, pomalu jsem se vytratila :( a šla si prohlížet stránky a albíčka. Všem se povedly nádherné. A všechny si můžete prohlédnout na scrapbook.cz. Tady je ta má.


Na stránku jsem dala výseky ze sady papírů tzn. anglické a těšila jsem se na album, kde si vyzkouším nová razítka. Česká.
Minialbum jsem vytvořila z cesty historickým parním vlakem. Byl to parádní zážitek. A dělily jsme se o něj s kamarádkou, které jsem album vytvořila. Vsadila jsem na "čistý a jednoduchý styl" a album přiznala. Žádné potahovaní papírem. ;-) Je to zase něco jiného.

Tvoření jsem si užila moc. Obavy, že v davu to nepůjde, se naštěstí nenaplnily ;-)
Byl to krásný víkend. Přijely jsme z různých koutů republiky, různého zaměstnání, věku, s různými problémy, ale s jedním velkým koníčkem a to je SCRAPBOOK! Všechny starosti a chmury zůstaly vně hotelu a my jsme 2 dny žily jen papírem a fotkami. :-DDD

Za rok na viděnou!
 


Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 30. března 2011 v 19:48 | Reagovat

Stejný pocit, jinými slovy :-)) Krásně jsi to napsala a krásná je i tvoje stránka - ta zelená je fakt zářivá a vypadá nádherně, tak jak je nádherný mořský vzduh a exotická krajina. Já bych asi do zelené nešla...ale líbí se mi moc! A tvoje mini - palec nahoru! Tolik nápadů, tolik drobných detailů...Moc se mi líbí stránky s celou fotkou a druhé stránky, které zdobí a dokreslují pocit. Bezvadné!

2 Tereza Tereza | Web | 30. března 2011 v 23:01 | Reagovat

Moc krásně napsané. Stránka i mini se ti moc povedly. Tajně doufám, že moje razítečko putuje v balíčku a mrzí mě, že jsem si ho nemohla převzít osobně. A doufám, že se brzy potkáme při jiné přiležitosti.

3 isobelka isobelka | Web | 31. března 2011 v 8:17 | Reagovat

Krásná reportáž. Stránka i mini se ti moc povedly, seděla jsem vedle tebe a jenom zírala...hlavně na to mini, je úžasné.

4 Iriska Iriska | 9. dubna 2011 v 9:02 | Reagovat

Až dnes jsem se dostala k přečtení reportáže z toho perfektně zorganizovaného srazu. Při čtení se mi znovu vybavila ta tvořivá atmosféra a pohoda. Byla to radost vás holky pozorovat při práci a znáte ten pohled, kdy přemýšlíte co dál, jak to udělat a váš zrak směřuje jakoby do prázdna a můj prázdný pohled skončil vždy u Kety na stole, protože seděla přede mnou v mém zorném poli. Viděla jsem jak tvoří minialbum, ale bylo mi divné, že celé odpoledne tvoří stále jednu a tu samou stránku, protože jsem detaily neviděla. A ona to své album udělala tak vymazleně, že vždy jedna z protistran je zdobená a na druhé straně je fotka. Protože je to jedna tvořící sada, tak stránky z dálky vypadají podobně :-)) Ještě musím pochválit dvě věci a to zasedací pořádek při tvoření - skvělý nápad, to jste holky pro nás nové vymyslely geniálně a druhá věc - naše krásné, hladké, oholené nohy :-))) Kdo se účastnil nad ránem diskuze, jistě ví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.