Listopad 2011

Rozloučení s p. učitelkou

15. listopadu 2011 v 23:19
Tak jsem dnes psala poslední díl libereckého srazu. Hodinu. A u konce jsem zřejmě někde nějak blbě máčkla a článek byl v tahu. Tak holt zítra ;-) Dnes se alespon pochlubím, co jsme vyráběli se synem paní učitelce, která odchází na mateřskou.

Zítra se přijde paní učitelka rozloučit a tak jsme koupili obleček na miminko. Přání jsme se rozhodli udělat sami. Vybrala jsem jeden z prvních papírů, které jsem si pořídila. Mně ho líto nebylo a Kájovi se líbilo, jak se třpytí ;-) Bingo ;-D Kája ještě neumí psát všechna písmenka. Takže jsme využili razítka a zbytek jsem mu předepsala ;-)
Myslím, že se paní učitelce bude líbit a když ne jí, tak my jsme si to rozhodně užili.

Dobrou noc
KETA

Liberecký sraz 4. díl

10. listopadu 2011 v 21:12
A je tady čtvrtá dílna. Iriska. Mimochodem, jestli skype nekecá, tak má Iriska dnes narozeniny. Tak všechno nejlepší!!!!! :-*

Iriska měla na programu použití barev distress a šablon big shot. Na začátku nám rozdala mikrotenové sáčky, které jsme po dlouhé a krátké straně rozpáraly a položily před sebe. Jako ochranu stolu a pracovní pomůcku v jednom. ;-))
Vybraly jsme si 3 barvy distress. Jednotlivé barvy jsme otiskly v pruzích pod sebe. Vzaly jsme si rozprašovač a tu a tam barvy postříkaly. Poté jsme si vzaly papír velikosti A6 ten jsme o igelit otřely. Ten grif můžete vidět na velké Irisčině fotce. Papír jsme nechaly uschnout. Při osychání jsme si vybíraly šablony a pak to projela Iriska big shotem. Výsledek je vidět na fotečce číslo 1. Jsem trošku víc otírala :-)))

Poučená, že někdy méně je více, jsem se pustila do dalšího úkolu. Na otřený igelitový sáček jsme nakapaly malinké kapičky barvy distress v lahvičkách. Já jsem vybrala černou a hnědou a žlutou. Rozprašovačem jsme zase igelit postříkly a tentokrát jsem papír jen přiložila ;-) A zase jsme projeli big shotem. Fotečka 3.

Další ukázka použití distressu byla podobná. Jen s tím rozdílem, že jsme igelit zmuchlaly a na zmuchlaný přiložily papír. Na uschlý papír jsme natiskly razítka. Taky barvou distress. Jelikož byl papír suchý, krásně kryla. A udělaly jsme štítky. Viz foto 2, 4, 5. I na foto č. 1 je tímto způsobem otištěné to kulaté razítko kalendáříku.

A aby toho nebylo málo ;-) začaly jsme ještě embossovat pistolí. Na čistý papír jsme otiskly razítko namočené v embossovacím polštářku a posypaly práškem. Poté jsme si nanesly na igelit opět barvičky a otiskly papír s embossovaným štítkem. Barvy na místa, kde byl emboss, nechytly a krásně linky razítka vylezly. Mně méně, protože se silikonovými razítky neumím a tudíž otisk byl mizerný ;-) Pak jsme ještě setřely přebytečnou barvu z embossu papírovým kapesníkem. To je vidět na fotečce č. 6.

Ještě stále nejsme u konce. Iriska si toho na nás připravila fakt hodně. Mašinkou nám projela v embossovacích kapsách papíry a my jsme si opět vyhledaly razítka. Já si vybrala 2. Oranžovou a zelenou. A začala jsem embossovaný obrázek potírat nejdřív oranžovým polštářkem z dolního pravého rodu ke středu a pak zeleným polštářkem z levého dolního rohu ke středu. V místě setkání barvy vytvořily nádherný odstín a přechod. Foto č. 5 pravá strana ;-) Jen bacha, abyste si polštářky neušpinily... ;-)

Tak nevím....snad je to vše. Snad to tak i všechno bylo ;-))) Mě distress barvy opravdu okouzlily. Iriska si to připravila opravdu dokonale a o nutnosti vlastnit distress nejen polštářky ale i barvičky v lahvičkách žádná z nás po této dílně nepochybovala ;-)

No tak to je vše z dílen. ;-)
Ještě jeden díl ale bude. Jak jsme tvořily ;-)

Krásný den
KETA

Liberecký sraz 3. díl

9. listopadu 2011 v 18:08
Dneska to bude trochu složitější. Přichází na řadu 3. dílna, která byla pod vedením Didi. Embossování. A tam toho bylo ;-) A docela rychle za sebou, takže jsme občas diskutovaly s Andrejkou po levé ruce, či Haňulí po pravé, jak jsme to vlastně udělaly ;-)))

Už to bude brzo 2 roky, co jsem si horkovzdušnou pistoli kupovala a nečekala jsem, že by mě ještě mohlo něco zaskočit. No překvapily mě hned první věty. Mám několik embossovacích prášků, ale nejdůležitější a stěžejní je pro mě transparentní. Používám ho na vodoznak, ale i dost často otisknu razítko barvou, která mi ladí a emboss prášek v daném odstínu nemám, a posypu právě transparentním práškem. Motiv vyleze a nemusím mít tak velkou škálu prášku. Didi nás ovšem uvítala slovy: "..... nejdůležitější barvy embossovacích prášků, se kterými bych vystačila, jsou bílá a černá..." Bílou vůbec nemám a černou asi taky ne. Nač taky, když černou bych si mohla udělat černým otiskem a průhledným práškem. Po vyzkoušení ale musím souhlasit. Černý embossovací prášek je rozhodně mnohem efektnější a stejně tak bílý. Více vystupuje z papíru. To jsem si vyzkoušela na klasickém papíru otištěním velkého textového razítka.

Další černě embossované razítko jsme tupovacími houbičkami vybarvily použitím polštářků Distress. Poté ještě přetřely celý motiv papírovým kapesníkem, abychom zbavily oembossované části přebytečné barvy.

Jelikož nesleduji všechny nové způsoby použití emboss prášků a polštářků versamark na youtube, byla jsem opravdu překvapená, když jsme dostaly před sebe lesklý papír. Co s ním? A přitom to je tak jednoduché. Namočit razítko do polštářku versamark resist. Otisknout na lesklý papír a nechat uschnout. Po uschnutí si vezmete tupovací houbičky a celý papír vybarvíte. Otisk nezačne vylézat hned, ale s každou další vrstvou. Po skončení je ještě třeba papír přeleštit papírovým kapesníčkem. A výsledek? Vypadá to, jako fotografie. Hezké, jednoduché a efektní.

Další způsob, jak embossovat, byl taky efektní a nenáročný. Na papír jsme otiskly razítkovacími barvami razítko. Já jsem zvolila razítko s psacím písmem. Po uschnutí jsme razítko přetiskly dalším razítkem namočeným ve versamarku a posypaly embossovacím práškem transparentním. Razítko jsme poté přetupovaly barvou distress. A "vyleštily" papírovým kapesníkem. Razítko nebylo plné (v mém případě kytičkové srdce), a proto zůstalo vidět psací písmo v pozadí. Místo srdce se krásně dalo použít inverzní razítko.
To jsem ale nezkoušela, protože se mi konvalinky do cestovního deníku zrovna nehodily ;-)


Před touhle třetí dílnou jsme měly přestávku. Pořadatelky nám připravily chlebíčky a my jsme si k nim udělaly kafíčko a otevřely vínko. No řekněte, může scrapařka chtít víc? Vše jsme měly naservírované až pod nos ;-))

Krásný den
KETA

Liberecký sraz 2. díl

8. listopadu 2011 v 19:03
Po první workshopové dílně u Helge jsme se přesunuly k Pampelině. Pampelina je všestranná. Kdo nakoukl na její blog, určitě nevěděl, co studovat dřív. Mě hrozně zaujaly její kabelky, které ušila. Je prostě precizní. Takže, když nám měla předvést všechny funkce big shotu, připravila si to včetně několika desítek vyrobených přáníček právě z výseků z big shotu.

Ale to už předbíhám. Big shot asi všechny znáte. I já jsem věděla oč jde. Na fotografiích vystylingovaných amerických domácích dílen nikdy nechybí. Nikdy mě ale tato mašinka nenadchla natolik, abych si ji pořídila. Je to podle mého názoru šikovný pomocník pro domácí výrobu přáníček. I když se nás Pampelina použitím nové sady razítek a výsekových raznic od firmy Hero (jejich žhavé novinky) snažila přesvědčit o opaku. Hero totiž kromě svých kvalitních gumových razítek přišlo na trh s raznicemi do big shotu. Na první pohled jsem nevěřila, že takové plátky můžou do čtvrtky něco vyseknout...Ale vysekly a jak parádně. Nejprve ale Pampelina razítko otiskla a až poté přiložila šablonu a vložila do strojku. Zatočila kličkou a vypadl krásný štítek. A aby nás přesvědčila, že i z jednoho štítku lze udělat celou řadu variací, ukázala nám vyrobená přáníčka. Jedno hezčí než druhé. Obzvlášť barevné ladění papírů mě nadchlo. Byla elegantní. Já si je bohužel nevyfotila, ale když zapátráte, určitě je někde na fléru objevíte ;-)

Po raznicích přišly na řadu embossovací kapsy a emboss čtvrtek s jádrem. Embossovací kapsy se používají vždy na papíry vyšší gramáže, aby vytlačení vyniklo. Při použití čtvrtek s jádrem efekt spočívá v tom, že vytlačené části papíru osmirklujete a dáte vyniknout vnitřní barvě papíru. Mě nejvíc zaujala použití embossovacích kapes ve čtvrté dílně, kde jsme si hrály s barvičkami distress a výsledek práce jsme projely big shotem. Ale to až ve 4. dílně. ;-)


Krásný den
KETA

Liberecký sraz 1. díl

7. listopadu 2011 v 22:46
O tomto víkendu proběhl v Liberci další scrapbookový sraz. Tentokrát se do pořádání pustila Iriska. Kdybych se snažila popisovat tento víkend, jen bych opisovala to, co již na svém blogu napsala Gabreta. Byl to báječný víkend. Hodilo by se k němu razítko

:-)

Já se vám tedy budu snažit v následujících dnech přiblížit to, co jsme v jednotlivých dílnách dělaly.
Hned po snídani jsme se rozdělily do 4 skupin zhruba po 12 lidech. V naší skupině kromě mě byly: Monika, Gabreta, Danča, Isobelka, Andrejka, Haňule, Jana, Vonver a Míša. Tedy staré známé a ty nové perfektně zapadly. ;-) První naše dílna byla u Helge.

Moc jsem se na její práci těšila. A protože jsem věděla, že to bude zajímavé, našla jsem si místo hned vedle ní. ;-) Pracovaly jsme s alkoholovými barvami a pudry.
Těšila jsem se, ale nečekala jsem, že mě to tak zaujme. Práce s alkoholovými barvami je úplně jiná než s razítkovými. Musí se používat lesklý nesavý papír. Postupovat s rozvahou a držet se hesla, že někdy méně je více ;-)
Ale to předbíhám. A jak to tedy probíhalo? Určitě to nepopíši přesně, protože jsme během 6 hodin byly jen s malou přestávkou seznamovány s několika technikami a myslím, že nejen mně se některé v hlavě spojily a zmotaly ;-) Ale v komentářích máte prostor a budu moc ráda, když doplníte, či opravíte ;-)

Začaly jsme s papírem A4. Na lesklý papír jsme začali kapat alkoholové barvy. Tu kapka, tu další. Každá se vrhla po jiných barvičkách. Já jsem od začátku chtěla vše vyrobené použít k ozdobení deníku, takže jsem se držela barev hnědá, žlutá, zelená. Aby se barvičky vzájemně propojovaly, musí se postupovat rychle a nenechat je uschnout. Do mokrých barviček jsme rozprašovačem stříkaly líh. Barvičky se propojily ještě více a efekt byl úžasný. Cílem nebylo mít papír zalitý barvami. Bílá místa byla žádoucí. Houbičkami jsme je zaplnily další dávkou barev. To samé jsme udělaly na papíru menšího formátu a papíru fotografickém. Tam vystoupily barvy z papíru ještě daleko více. Z toho jsme si vysekaly raznicí kytičky, které jsme hned další raznicí embossovaly.

Jakmile barvy uschly, razítkem staze-on jsme otiskly razítka. Já si vybrala kytičku, motýlka a zeměkouli. A můj tradiční krucánek. Výsledek i práce se mi líbily moc. Zvlášť mě zaujalo použití na malých kulatých samolepkách koupených dle Helge "za pár kaček" v papírnictví. Ty po použití barev Helge ještě porazítkovala, proděravěla uprostřed a vytvořila dokonalé "tim holzovské" kolečko na visačku. Dvě nám každé darovala a já ho na visačku ve svém deníku použila. Stejně tak A4 jsem nalepila na obal desek a i uvnitř deníku další kousky z téhle techniky najdete. ;-)

Další byla práce s pudrem. Ta mě moc neslovila. Princip je podobný embossování. Jen místo embossovacího prášku se používají měděné, zlaté či jinak barevné pudry. Ty se nanášejí štětcem.

Úžasná práce. Hodinka nám samozřejmě nestačila, takže hned na první dílně, jsme se zasekly ;-) Byly jsme všechny tak nadšené, že jsme si byly jisté, že barvičky zakoupíme. Užila jsem si to. Vidět Helge s jakou jistotou a lehkostí cáká barvy na papír, bylo úžasné a inspirující. Techniky jsou to perfektní. Ovšem myslím si, že "albumářky" to zas až tak nevyužijí. Občas tu a tam. A proč si to myslím? Musíte investovat do barev. Rozhodně nezůstanete u dvou či třech.... A přitom podobný efekt se dá udělat způsobem, který jsem si vyzkoušela v poslední dílně ;-) A další důvod je ten, že by to výrobu jedné stránky časově trochu prodloužilo. Spíš si dokáži představit připravit si touto technikou kytičky, či kolečka, která se dají univerzálně použít, dopředu...

Odtud jsme se přesunuly do dílny č. 2 a o tom zase třeba zítra ;-)
Krásný den
KETA


PS: na kytičce v levém dolním rohu je vidět použití pudru ;-)
PS2: a kdo nevěří, že jsem tohle tvořila já se svým "čistým a jednoduchým" stylem, tak vězte, že já tomu doteď nevěřím ;-)))