Leden 2012

Stránka? Přání? Vyznání?

31. ledna 2012 v 19:40
Tak jsem v neděli pomáhala Lidušce dělat prezentaci z angličtiny. Seděla jsem u stolu, kde mám připravené fotečky na kalendáře, a svrběly mě prsty ;-)) A to velmi. Dostala jsem hroznou chuť na jednofotkovou stránku. Takové ty moje srdeční. Fotka, co vyfotil Kája, se mi líbila už dlouho. I když mému manželovi přišla "kazová", protože jsou tam stíny od větví ;-) A jak tam tak ležela a já poslouchala, tak jsem si vybrala podkladový papír a najednou jsem měla další a vzápětí mě napadly ozdoby...a stránka byla na světě ;-)


Ve skutečnosti jsou barvy výraznější, ale stejně má pro mě jiné kouzlo, tak barvy řešit netřeba ;-)
Krásný večer
KETA

Nový blog

31. ledna 2012 v 18:23
Už to bude 2 roky, co jsem tenhle blog založila. Přijde mi to jako chvilka. Ale za tu dobu se toho tolik událo... V osobním životě, i v tom scrapbookovém. Vždycky mě tenhle blog bavil. Nikdy to pro mě nebyla povinnost. Ale zábava a zpětná vazba. V posledních dnech jsem si ale uvědomila, že už je na čase blog rozdělit. Na téhle adrese zůstat a pokračovat v tom, co jsem před 2 lety začala. Mém scrapbookovém tvoření. A založit blog nový, kde by byl prostor pro značku KETA. Pro razítka, chipboards. Pro sdělování a vzájemné výměny poznatků při tvoření s mým scrapbookovým materiálem. Pro liftování, challenge. A hlavně pro vaše stránky. Ty už ted postupně vkládáme na náš web. Ale není tam prostor pro komentáře, dotazy atd.

Takže jsem založila blog nový na adrese www.blogketa.cz
Doufám, že se vám bude líbit a budete se tam cítit dobře a budete mu stejně věrné, jako tomu mému ;-)
KETA

Kalendář 2

29. ledna 2012 v 11:00
S fotkami nejsem aktuální, nikdy jsem nebyla a nikdy nebudu. Baví mě vytahovat si fotky podle nálady a vzpomínat. Ve stejném duchu si dělám i kalendáře na mé dva stoly. Vyndám krabici, kde mám fotky už v albu scraplé, které prostě zůstaly, protože se na stránku už nevešly.... a vyberu si nějaký zážitek. Aktuálně Káju znám, tak tohle mě v pracovním procesu trošku přenese jinam ;-)) Fotka na téhle stránce je asi 3 roky stará. Z prvního vystoupení Michala ze školky. Byl to zážitek. Celé představení jsem jen pozorovala Kájovo reakce. Pralo se v něm tolik emocí a podle toho se střídaly i výrazy jeho tváře. Tenhle výraz mě moc bavil. ;-))


Na stránce jsem použila hned 5 svých razítek. 270+262+171+10+111 Málokdy používám laky na chipboards. Nebaví mě, jak dlouho schnou. Tentokrát jsem se ale hecla a knoflíky natištěné černou barvou na červném papíře jsem přelakovala. Vyplatilo se. Přes noc krásně uschly a efekt ve skutečnosti je obrovský. Krásně vylezla červená barva a je to luxusnější. Takové pozlátko ;-)

Tyhle kalendářovky pro sebe mě fakt baví. Jde to rychle a dá mi to hodně energie ;-)
Krásnou neděli!
KETA

Tentokrát rok 2010

28. ledna 2012 v 16:42
Tak to včera bylo jen tak tak... ;-) Odpoledne jsem strávila po obchodech, reklamacích a návštěvách a jen tak tak jsme stihli seriál. Po něm vyklidit nákup, zapnout myčku, pračku a na stránku jsem se dostala až po desáté hodině. Fotky jsem vybrala pozoruhodně rychle, stejně tak i papíry. A začalo ořezávání fotek, šíbování po papíře, vybírání vhodných ozdob.... A když jsem byla v nejlepším, prý se podíváme na film a dáme si skleničku ;-)) Vždyť to znáte. Odmítnout to nejde a svým způsobem se vám ani nechce. Tak jsem šla na film, který jsem sledovala po 15 minutách sama, protože má drahá polovička byla jako vždy po 10 minutách tvrdá. ;-))) No nezabili byste ho? :-))) Stránku jsem dodělala ráno. Snídani nám totiž dělal tatínek. Palačinky ;-)) A prý abych mu vyprávěla včerejší film :-))


Na velikonoční pouť jezdí Kája s babičkou a dědou každoročně a fotky jsou každoročně velmi pestré a já se jim vyhýbám, protože ta spousta kolotočových barev mi nikdy nejde sjednotit ;-))

Papíry tentokrát opravdu netuším. Kostičkovaný je ze sady maličkých papírů pro kluky. Nikdy si takovou velikost nekupuji. Ale chtěla jsem je použít na kalendáře a docela se mi včera šikl. Zelený má vytlačené puntíky a koupila jsem ho kdysi u Aktijky ve velikosti A4. Balonky jsem si vystřihla, nápis quick je z nějaké visačky z oblečení, zelené a bílé flitry se ke mně prostě nějak dostaly ;-)) Brads jsou American Craft, Artemio a další ;-). Chipboards mé a razítka taky. Jsou to čísla 232+234+210

Krásnou sobotu vám všem
KETA

E-mail

27. ledna 2012 v 8:31
Dobré ránko,

protože se mi množí E-maily, které mi posíláte prostřednictvím volby "zpráva autorovi" bez zpáteční e-mailové adresy a tudíž mé možnosti odepsat vám, vkládám ještě jednou můj e-mail keta26@seznam.cz
Tohle okénko "zpráva autorovi" je skvělé, ale když vyplníte "od" jenom jméno, tak fakt nemůžu odepsat
;-)

Takže pro Radku..... Razítka pošlu i do Californie. Napište a domluvíme se.... ;-))

Krátký poslední pracovní den v tomto týdnu vám všem přeje
KETA

www stránky

26. ledna 2012 v 11:58
Na začátku letošního roku jsme se rozhodli v naší firmě, věnovat více prostoru a energie scrapbooku. Po těch pár letech a několika tisíci prodaných razítek a dalších výrobků je to spíše nutnost. Začali jsme tedy postupně a vlastními silami tvořit www stránky spolu s ukázkami použití. Nic složitého, ale přehledného a výstižného. Úvodní stránku, která bude jistě časem bohatší si můžete prohlédnout zde Odsud se zatím dostanete na razítka a alba. Písmenka ještě nejsou v provozu, protože plánuji v příštích týdnech rozšířit sortiment chipboards na základě vašich mailů ;-)

Na stránkách razítek a alb si můžete kliknout jak na samotné razítko, které se vám zvětší, ale i na ukázky použití, které mi posíláte. A v ukázkách listovat. Za ukázky vám všem moc děkuji. Průběžně je přidáváme. Včera jsem vám rozeslala za zaslání obrázků razítka. Kdo do max. zítřejšího dne ode mě razítko neobdržel a obrázky mi zaslal, prosím zašlete mi zprávičku na mail keta26@seznam.cz

Stejně tak mi posílejte na můj mail obrázky další a další náměty, či konstruktivní kritiky ;-)
Všem vám děkuji za pomoc a přeji krásný den

KETA

Další páteční večer

21. ledna 2012 v 10:39
Páteční večery mám moc ráda. Po náročném a hektickém týdnu si všichni večer sedneme k seriálu Vyprávěj. Nemusíme psát žádné úkoly, nikam chvátat. Prostě pohoda. S vědomím, že celý víkend budu pracovat, jsem si po seriálu prohrábla fotky a pustila se do stránky. Aspoň chvilku vypnout a zaměstnat ruce a ulevit hlavě ;-)) Fotky jsem si vybrala 2 roky staré. Zase velmi pestré, ale takové ty, co prostě v albu musíte mít, i když nejsou podle vašich představ.


Papír proužkovaný je od firmy Fancy Pants. Stejně tak i knoflíky a čárový kod ;-)
Razítka č. 314, 306, 203, 146 a mé "děkovací" ;-)
Růžek kovový je od American Craft, brads Smirk, Papermania, Artemio
a mé chipboards.

Všem těm, které mi posíláte maily s obrázky, nápady a prosbami moc děkuji. Všem odpovím. Jen se mi toho teď nahromadilo nějak moc, tak mi dejte trochu času ;-) Moc si toho vážím.
Krásný víkend všem
KETA

Sobě

17. ledna 2012 v 19:45
Poslední dobou mi přijde, že není vůbec na nic čas. Že pořád jen někam utíkáme, chvátáme a občas se zastavíme jen pro nadechnutí. Málo vypínáme a hýčkáme se. Mně poslední dobou nejde odpočívat ani v noci ;-) Tak jsem si řekla, že když už jsem nestihla udělat scrapbookové kalendáře jako dárek. Udělám oba dva průběžně během roku sobě. Jeden do práce a jeden do pracovny domů. Investuji čas sama sobě a udělám si radost. ;-)


Tak tohle je můj leden na pracovním stole. Nevěřila bych, jak mě pohled na fotku během pracovního dne potěší, rozptýlí pracovní napětí a povzbudí. Určitě v tom setrvám a budu se i snažit o co nejaktuálnější fota. Že by předsevzetí :-)

Krásný večer
KETA

Svatební album začátek a konec

16. ledna 2012 v 22:59
Svatební album jsem dodělala již před Vánoci. Ale nějak nebyl čas vložit ;-) Takže tady jsou poslední 2 strany. Vlastně první


a poslední


Je to asi můj úúúplně první naprosto dokončený "projekt". Snad jich přibyde. Tento týden bych měla album předat, tak uvidíme, jestli se bude líbit ;-)

Krásný večer a díky za podporu a komentáře. I díky vám jsem celé album měla hotové do 3 týdnů. A to v předvánočním čase. Podpora je k nezaplacení ;-)
KETA

Pro radost

15. ledna 2012 v 13:33
V pátek večer jsem dostala chuť si udělat stránku. Do Kájovo albaa. Takovou tu klasickou ;-) Prohrábla jsem fotky a vzhledem k tomu, že jsem je opět přes rok nevyvolávala, šla jsem do roku 2010. Výlet na Kubovu Huť historickým vlakem. Byl to konec léta, ale počasí bylo ošklivé. Zima, déšt, takže fotky šedé a nevýrazné. Tak jsem si vybrala podkladový papír od basic grey, který je trošku prozářil a sáhla po sadě od crate paper lemon grass. A tam jsem na archu výseků objevila i veverku ;-)) K tomu jsem přidala mé chipboard, brads ( Artemio, American Craft, Papermania, BG). Stužka je od american craft.


A samozřejmě razítka všechny 4 jsou má. 309+239+240+210
Krásnou neděli všem!
KETA

Razítkuji ;-)

13. ledna 2012 v 18:14
Tak jsem dnes hned po příchodu z práce začala zkoušet nová razítka. Na přáníčcích. A protože vás matu vintage stylem, vrátila jsem se ke svému čistému a jednoduchému ;-)

Ani fotit je neumím :-DD No učit se to nebudu. Radši se vrátím ke stránkám ;-)

Ještě k těm razítkům. Pokud Vám na nich vadí okraj. Nebojte se, vemte nůžky a ostříhněte ho. Je to jen guma....
Krásný víkend
KETA

Zatím poslední...

12. ledna 2012 v 19:52
Tak tady jsou poslední nová razítka, která dnes už putovala do Hurapapiru. Texty jsem si vypůjčila u Gabrety. Přišly mi líbivé a dobře znějící ;-)

Včera večer jsem si ještě vyzkoušela razítka. Tisknou krásně. Myslím, že se vám s touhle gumou bude dobře pracovat.


Pracovala jsem s hodně strukturovaným papírem a i přesto byl otisk perfektní. Text na srdíčcích je dokonce i na tak hodně strukturovaném papíře embossovaný.

Už se těším na ta vaše... ;-)
Krásný večer
KETA

Velikonoční

11. ledna 2012 v 20:15
Nevěřila jsem tomu.....ale už se ptáte po velikonočních razítcích ;-) Tak jsem jich pár připravila. Jen jednoduché textíky. ;-)


Razítka jsem připravovala o víkendu. V pondělí jsem dolaďovala velikost a ceny a dnes se vyrobily. Já už mám všechny doma ;-) Dokonce jsem si je prvně nenechala dát na dřevo, ale potiskla jsem si cling pěnu (vzhledem k vysokému reliéfu to jde výborně) a uložila do krabiček na cd. Musím uznat, že je to hezčí a praktičtější než dřevo. ;-)
Zítra se razítka nasáčkují. A pokud se to stihne, už v pátek budou u Aktijky.

Doufám, že se Vám bude velikonoční série šikovat ;-) a já jdu tvořit. :-D

Krásný čtvrtek všem
KETA

Valentýn

10. ledna 2012 v 18:46
Valentýn je svátek, který neslavíme. Ne proto, že bych ho nějak odsuzovala, ale ... Nějak nám k srdci nepřirostl. Slavíme výročí svatby. Ale spousta z vás si Valentýna užívá a já jsem vám připravila pro ty, které odolají tomu velkému textovému a nebo je tam žádný text neoslovil, 4 valentýnská razítka.

Krásný večer
KETA

Tramtadadáááá

9. ledna 2012 v 22:55
Brzo to bude 2,5 roku, kdy jsem vyrobila první razítka. Bylo to na sraz do Bobrové. Měla jsem pocit, že tam jedu s "něčím". Jela, ale tak drahým v porovnání s konkurencí a tak nevyhraněným, bez stylu... Byla to sprška. Na pár měsíců mě to zastavilo. Ne úplně. Gabreta mě povzbuzovala a zásobovala Klatovy :) Pak přišel Hurápapir. To už jsem se začala stylově trochu tříbit, ale pořád tomu trošku chybělo. Až do té doby, než jsem začala tvořit textová razítka. Bavily mě, bylo to jediněčné, protože kvalitní gumová s českými nápisy tu nebyly... Čas od času jsem připravila novou sérii. Vy jste se je úžasně naučily používat. Já jsem se naučila zapisovat všechny možné slogany a hlášky. Začaly jste mi je posílat, přicházet s požadavky. Super. Ale mně pořád něco chybělo. Nemohla jsem konkurovat a nabízet razítka větších rozměrů. To prostě na laseru nejde. Kvalitní laserová guma něco stojí, provoz laseru a i výkon je limitovaný. Štvalo mě to. Zvlášť, když jsem sledovala, jak si kupujete silikonová rádoby razítka, která sice za 1/2 roku lepkavé hážete do koše, ale...jsou velké a levné. Přemýšlela jsem, hledala,... Až na konci loňského roku jsem na to přišla. Objevila jsem videa na youtube, jak hero vyrábí razítka. Víte jak? Systémem, který jsme už skoro před 10 lety opustili, protože nám přišel "předpotopní", nepružný, zdlouhavý. Nechala jsem stroj oprášit, zjistila ceny a dostupnost materiálu a...výsledek je ten, že vám můžu dnes nabídnout velkoformátová razítka za cenu nižší než zahraniční konkurence! Neznamená to, že malá razítka teď budou levnější. (to už by byly zadarmo ;-)) Tento systém matric má vyšší počáteční náklady na zhotovení matrice, kterou se razítka vyrábí. Ale u větších ploch či velkých množství se investice do matrice vrátí. Rozhodně mají tato razítka hlubší reliéf a šedou barvu. Tento týden začínám s jejich výrobou. A tady jsou první 3 vlaštovky ;-)


Razítko má velikost 9,5,13,5 cm. Na valentýnské přání, narozeninové, ale i do alba. Znáte mě praktika. Snažím se o co nejuniverzálnější použití. ;-)

S klasickým českým textem.

A jedna srdeční záležitost ;-)

3 naprosto odlišné, tak doufám, že si vyberete všechny ;-) Když ne, písněte ...
A ten, kdo neví, jak by tak velké razítko s tolika texty využil, tak vězte, že razítko si můžete rozstříhat a získáte tím více než 25 ks kvalitních gumových razítek, která budou používat ještě vaše děti v dospělosti. A ještě něco. S těmito "gumami" můžete pracovat i tak, že čtvrtku budete přiklápět na razítko. Jsou vhodné na jakoukoliv techniku ;-)

Krásný večer všem
KETA

PS. a kdo čeká na jednosloganová valentýnská či velikonoční ... zítra ;-)


Děkuji vám moc moc moc

8. ledna 2012 v 16:22
Začínají se mi scházet fotky vašich albumků a i razítek. Všem vám za to moc děkuji. Vytvořila jsem pro vás jako poděkování za váš čas razítko. Nikde ho nekoupíte. Je to limitovaná edice určená těm, kterým jsem vděčná ;-)

Budu vám vděčná, když mi pošlete i fotky vašich stránek, přání, alb či čehokoliv dalšího, kde jste použili mé razítko. Velikost souboru mi stačí 200 kb. Tak jak jste zvyklé při vkládání na scrapbook.cz. Takže nemusíte nic přefocovat. Jen do názvu souboru prosím napište číslo použitého razítka. Když jich bude na fotce více...napište např. 10+13+... .jpg.
A nezapomente mi v mailu napsat, jaké budete chtít mít u fotek jméno. Jestli přezdívku, či jméno.

Krásný zbytek víkendu
KETA

Prosba

2. ledna 2012 v 12:29
Moje milé scrapařky. Mám k vám všem velkou prosbu. Začali jsme zapracovávat postupně do internetových stránek firmy scrapbookové výrobky. První na řadu přišla alba. Chipboard alb jsem ale já za svou scrapbookovou kariéru příliš nevytvořila. A v současné době jich nabízím už 54 druhů ;-) Ráda bych měla u každého alba ukázku zpracování. Proto vás všechny prosím, abyste mi zaslaly, jak vy jste mé korpusy chipboard alb použily. Všechny fotografie zveřejním samozřejmě se jménem či přezdívkou autorky.

Vím, že je to pro každou z vás práce navíc. Proto kromě mého vděku, zašlu každé z vás, která mi pošle fotografii ve formátu jpg, malý dáreček.

Mooooc všem děkuji!
Krásný den
KETA

Nový rok

1. ledna 2012 v 21:53

Nikdy jsem se tak ráda neloučila se starým rokem jako letos. Rok 2011 byl pro mou rodinu náročný. Postavili jsme dům a přestěhovali se. Po dlouhé těžké nemoci jsme se rozloučili s milovaným člověkem. Na sklonku roku 2011 nás zatím jen duchem začal opouštět další člen rodiny. Všichni kromě mě začali letos v září studium na nové škole. Základní, střední i vysoké. V práci jsme si s manželem oba ukousli větší sousto. A na koníčky už nezbyl vůbec žádný čas.

Předsevzetí si nedávám. Ale přání mám. Ať je ten nový rok lepší než ten minulý! A opravdu je to přání skromné!
Hezký první pracovní týden vám všem
KETA