Červenec 2012

St. Germain

17. července 2012 v 21:55
Po několika strávených hodinách v útrobách Invalidovny (prošli jsme všechny expozice ve všech patrech) jsme se těšili na skutečnou Paříž. Nikdy jsme v Paříži nebyli a byli jsme zvědaví, do jakého tábora se přiřadíme. Jestli do toho, který Paříži navždy propadne, nebo jej nechá Paříž naprosto chladným. Zamířili jsme tedy tam, kde to žije. Na boulvard St. Germain. Koupili jsme si tu každý svou první francouzskou "palačinku" a zasedli do parčíku. S překrásnou botanickou zahradou. Nad hlavou nám tryskáče nacvičovaly přelety na blížící se den dobytí Bastily. V barvách trikolory dokonce. Byla to pohoda. ;-)


Krásný den
KETA

Louvre

12. července 2012 v 8:29
Kdykoliv se dívám na fotky Louvru se skleněným jehlanem, dostanu vztek. Jak je možné, že takový skleněný paskvil může stát u tak starobylé památky? Stejně tak skleněný přístřešek na loď u pyramid v Gíze. Nebo skleněná kopule v Berlíně na budově Říšského sněmu. Jak to, že to nevadí UNESCU? My tady v Krumlově máme otáčivé hlediště uprostřed zámeckého parku. Je to stejný paskvil. Všichni to ví, ale taky je to praktická záležitost. Díky němu zažijete opravdu nádherná jedinečná představení. Jenže rok co rok se propírá jeho odstraňování diktované právě institucí UNESCO a dalšími úředníky na nejrůznějších místech. Někdo, kdo tady ani nebydlí, rozhoduje o našem parku a někteří, kteří tady pro změnu bydlí, ale chtějí se zavděčit, kývají. Naštěstí hlediště stále stojí a již několik desetiletí odolává tlaku. A třeba to někdy přestane ty úředníky bavit a nebude se každý rok řešit jeho osud. Já hodnotu historických staveb uznávám a hájím velmi, ale někdy je třeba, aby se bral v potaz také praktický ráz věci. Takže vlastně můj vztek nad fotkou bych spíš měla nazvat závistí. Závidím Francouzům jejich nacionalismus! Ti si diktovat nenechají ;-)Krásný prázdninový čtvrtek
KETA

Grand Palais

11. července 2012 v 11:22
Grand Palais a Petit Palais jsou jedny z mála památek v Paříži, které jsme nenavštívili uvnitř. Takže ani fotky pro mě nejsou žádnou citovou záležitostí, ale byli jsme tam a viděli ;-) , tak do alba patří. Kája před dělal jeho obligátní opičky a posunky, tak ty tam být musí ;-)


Na Champs elyseés si Kája pár minut předtím koupil francouzského kuchaříčka Ratatouille. Tak je na všech fotkách ;-) Překvapilo nás, jak hodně na to reagovali francouzi, když si modrou krysu nesl. Přišlo jim to roztomilé ;-)

Krásný den
KETA

A znovu do Francie...

10. července 2012 v 9:57
Konečně se mé dny zpomalily a jsou vzdušnější a pohodovější. Zbývá mi čas přečíst si knížku, vyjet si na brusle, ...a scrapovat. Mám toho na scrapování opravdu hodně. A rozdělaných věcí ještě víc :) ale teď ještě před dovolenou, na kterou vyrážíme 23. července plus mínus nějaký den podle počasí, jsem se rozhodla dodělat album z naší nejkrásnější rodinné dovolené z Francie. V kapsách alba mi stále zbývaly nenalepené fotografie. Vysypala jsem je a vrhla se do toho.


Tahle fotka původně v albu ani být neměla. :-D V kapsách nebyla. Ale jak jsem ještě procházela zbylé fotky, vzpomněla jsem si, jak Kája toužil k vojákovi vylézt a jak se nahoře bál, aby ho neodvedla policie ;-) Tak jsem ji přidala. A tím mi zase chyběla protistrana, protože před i za byly v albu dvoustránky, tak jsem vyhrabala další ;-) Ale to až příště...

Krásný den
KETA