Louvre

12. července 2012 v 8:29
Kdykoliv se dívám na fotky Louvru se skleněným jehlanem, dostanu vztek. Jak je možné, že takový skleněný paskvil může stát u tak starobylé památky? Stejně tak skleněný přístřešek na loď u pyramid v Gíze. Nebo skleněná kopule v Berlíně na budově Říšského sněmu. Jak to, že to nevadí UNESCU? My tady v Krumlově máme otáčivé hlediště uprostřed zámeckého parku. Je to stejný paskvil. Všichni to ví, ale taky je to praktická záležitost. Díky němu zažijete opravdu nádherná jedinečná představení. Jenže rok co rok se propírá jeho odstraňování diktované právě institucí UNESCO a dalšími úředníky na nejrůznějších místech. Někdo, kdo tady ani nebydlí, rozhoduje o našem parku a někteří, kteří tady pro změnu bydlí, ale chtějí se zavděčit, kývají. Naštěstí hlediště stále stojí a již několik desetiletí odolává tlaku. A třeba to někdy přestane ty úředníky bavit a nebude se každý rok řešit jeho osud. Já hodnotu historických staveb uznávám a hájím velmi, ale někdy je třeba, aby se bral v potaz také praktický ráz věci. Takže vlastně můj vztek nad fotkou bych spíš měla nazvat závistí. Závidím Francouzům jejich nacionalismus! Ti si diktovat nenechají ;-)Krásný prázdninový čtvrtek
KETA
 


Komentáře

1 Dominik Dominik | Web | 12. července 2012 v 8:35 | Reagovat

zajímavý blog

2 veverka.Hela veverka.Hela | Web | 12. července 2012 v 9:19 | Reagovat

Sice jsem skleněnou pyramidu u Louvre na vlastní oči neviděla, ale k poklepání si na čelo mi stačí fotka. Také nechápu, jak tam takovou příšernost mohl někdo povolit. Tam do toho nikdo nekecal, ale nám by chtěli kecat do všeho. Ale z jiného soudku. Stránka je mooooc pěkná.

3 Gabreta Gabreta | Web | 12. července 2012 v 10:49 | Reagovat

Holky, to je věc názoru a osobního vkusu. Já to neodsuzuju. Mně se pyramida líbí. Víte, co bylo poprasku kvůli Eiffelovce? A dnes si  Paříž bez ní nedovedeme představit. Ale stále existuje skupina, brojící za její odstranění. Taky se nemusí každému líbit...jako všechno. Jsme originály, každý máme jiný vkus a jinou představu. Mně se líbila i "chobotnice" a dodnes je mi líto, že nebude a že pan Kaplický odešel smutný a zklamaný.
Stránka je moc hezká, typicky "ketovská", moje by vypadala jinak, víc bych zdobila. A o tom to je, že ? ;-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.